Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
LHI
Здравейте, интересувам се дали някой е правил апарат за газирана вода от диспенсер за вода. Мисля дали може да се използва диспенсерът заедно с бутилка СО2?? Как ви се струва?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Газът се вкарва във водата под налягане. Как ти се струва???
krasi92 - майстор
Имаше бутилки дето им се навиваше патрон с CO2 и като натиснеш дръжката течеше газирана вода.
kolev_k - специалист
Аз съм си направил от пожарогасител(ЦО),редуцир вентил настроен на 6 атмосфери,маркуч,кранче,бърза връзка,2-ро кранче монтирано на капачката на бутилка 2литра от кола.Пълниш бутилката на 3/4ти,отваряш 2-те кранчета и пускаш ЦО-то и друсаш докато спре да поема.После затваряш кранчетата и си готов.
kr1100 - майстор
газираните напитки не са полезни
Djack - специалист
пет фев 01, 2019 9:34 pmn_a написа:
Газът се вкарва във водата под налягане. Как ти се струва???
Струва ми се, че ако стаята е с каратаван, чак керемидите ще пръсне из махалата! :lol: :lol: :lol:
lov - майстор
kr1100 написа:
газираните напитки не са полезни
Бах мама му. 30 години ме караха всеки ден да се наливам с газирана вода. Па ми я и караха на работното място. :?
съб фев 02, 2019 11:48 amkolev_k написа:
Аз съм си направил от пожарогасител(ЦО),редуцир вентил настроен на 6 атмосфери,маркуч,кранче,бърза връзка,2-ро кранче монтирано на капачката на бутилка 2литра от кола.Пълниш бутилката на 3/4ти,отваряш 2-те кранчета и пускаш ЦО-то и друсаш докато спре да поема.После затваряш кранчетата и си готов.
Много сложно. Дупчиш капачката на бутилката и слагаш един вентил за безкамерна гума. После на бързата връзка накрайник за помпене на гуми. Водата трябва да е с температура 7-10 градуса тогава има най голяма разтворимост. Като са 2-3 такива бутилки пускаш им от време на време докато изравни налягането и ако ти се разправя за по бързо друсаш. После сменяш само капачките

п.п. В интерес на истината газираната вода където се дава за лоши условия труд трябва да е минерализирана. А не чешмяна или кавато и да е минерална вода. Дори за целта за целта има специални готови солеви смеси но у нас само на едно място в една леярна съм виждал и то докато свърши след фабричното зареждане на контейнера. А после бастисаха автоматите. :lol:
Делян - специалист
Бутилките трябва да са от оригинални коли, че ментетата са много слаби и става бомбастик-телефантастик.... :xplode:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб фев 02, 2019 7:41 pmkr1100 написа:
газираните напитки не са полезни
Ама са приятни :-) Въпросът е дали са вредни :-)

Газирано не пия ;-)
hidrazin - майстор
Е ами kr1100 е казал газирани напитки а не сода.
Газираните напитки са точно толкова вредни колкото и не газираните със същия състав.
Вредата идва от самото съдържания - захар, аспартам, оцветители, аромати, киселини ...
Не виждам содата с какво е вредна.
На кръчма винаги си поръчвам кола и сода. После ги смесвам 1:1 в чашата.
Колата ми иде прекалено сладка а содата прекалено безвкусна. Смесени са ми О.К. за вкуса.
:partyman:
P.S. Като бях малък имахме два сифона за газирана вода от тези с патроните.
Дядо ми наливаше в сифона домашен сироп (ягоди, малини ...), после допълваше с вода и газираше.
Едва изчаквах да се охлади в хладилника и много бързо свършваше... :-D
То тогава освен жълта лимонада (рядко червена), етър и алтай май други газирани нямаше.
После дойдоха кока кола и швепсовете...

Тема "Апарат за домашна газирана вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: