Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lov - майстор
съб фев 02, 2019 11:54 pmhidrazin написа:

Не виждам содата с какво е вредна.
На кръчма винаги си поръчвам кола и сода. После ги смесвам 1:1 в чашата.
Колата ми иде прекалено сладка а содата прекалено безвкусна. Смесени са ми О.К. за вкуса.
:partyman:
P.S. Като бях малък имахме два сифона за газирана вода от тези с патроните.
Дядо ми наливаше в сифона домашен сироп (ягоди, малини ...), после допълваше с вода и газираше.
..................................................................
И ти ли ?

А не помниш ли сифоните дето се обменяха. Връщаш и взимаш нов зареден. Патроните излязоха доста по късно.
За разлика от теб аз не харесвам ягодите па и малините. Но и сега като узреят вишните си варя по една тенджера. Но слагам и малко листа и после газирам в шишета както писах по горе.
Даже сега си лоча вишничка за разредител на конячето. :lol: Е купешка ама мие влязал бръмбъра да се поглезя.
hidrazin - майстор
нед фев 03, 2019 12:13 amlov написа:
И ти ли ?
А !!! И ти ли бре? :cool:
В интерес на истината бабата и дядото правеха най-много сироп от дрян.
По същия начин както и от вишните. Правеха и от малини но май никога от ягоди пък и аз не го обичам.
От вишни имам още към 4-5 литра сироп и също слагам листа като го варя.
По-точно е сироп от М-15 (вишнап), малко вишни и вишневи листа. :roll:
То по принцип вишнев сироп става и само от листа но ще трябва да го оцветяваш (ако държиш да е червен).
:partyman:
lov - майстор
От дряна също аз дори го ценя повече щото и ракийка добра става. Но е повече за ценители. Знам че не харесваш ракиите но то дряна там е повече за мая и най вече за аромат.
Лошото е че преди 4-5 години двете ми дървета изсъхнаха изведнъж и то посред лято. Не е хорска намеса. И няма обяснение що на веднъж. Та сега чакам новите да почнат.
kr1100 - майстор
[quote=hidrazin
То тогава освен жълта лимонада (рядко червена), етър и алтай май други газирани нямаше.
[/quote]
Как да нямаше бре. Имаше павилиончета кеф ти лимонада, мента, вишня, шоколад,... Имаше и бомби 2-3-4 в 1 в голяма чаша. Пълнеха и бутилка, коятто си носиш.
Тънка водна чаша , на "гейзера" да се измие , после с мерно черпаче в чашата от избраното и сода .

lov лесно се нваща див дрян , но е добре до него да има облагороден. Имам 3 облагородени и до тях по един див. На облагородените плода е почти 2 см дълъг и месест. За ракия е много сочен.
kr1100 - майстор
нед фев 03, 2019 7:26 pmkr1100 написа:
[quote=hidrazin
То тогава освен жълта лимонада (рядко червена), етър и алтай май други газирани нямаше.
Как да нямаше бре. Имаше павилиончета кеф ти лимонада, мента, вишня, шоколад,... Имаше и бомби 2-3-4 в 1 в голяма чаша. Пълнеха и бутилка, коятто си носиш.
Тънка водна чаша , на "гейзера" да се измие , после с мерно черпаче в чашата от избраното и сода .

lov лесно се хваща див дрян , но е добре до него да има облагороден. Имам 3 облагородени и до тях по един див. На облагородените плода е почти 2 см дълъг и месест. За ракия е много сочен.
[/quote]
hidrazin - майстор
нед фев 03, 2019 7:30 pmkr1100 написа:
Как да нямаше бре. Имаше павилиончета кеф ти лимонада, мента, вишня, шоколад,... Имаше и бомби 2-3-4 в 1 в голяма чаша. Пълнеха и бутилка, коятто си носиш.
Тънка водна чаша , на "гейзера" да се измие , после с мерно черпаче в чашата от избраното и сода .
Е тея не ги броя. Говорех за бутилирани дето може да си купиш във всеки магазин, град и село.
По селата такива павилиончета с буркани нямаше. То и в градовете не бяха много.
По морето съм виждал такива но не с газирана вода.
Кран на чешмата с накрайник като смачкана тръба. Водата влиза в чашата на тънка струйка и създава илюзията за газировка.
То имаше и цитронада, и оранжада, и КООП КОЛА ... :-D
:partyman:
lov - майстор
Ашлами бяха но изсъхнаха от корен. То ако имаше подънки хич нямаше да се бавя и щях да ги ашладисам. Тва поне ми се отдава. :)
Сложил съм пак такива даже миналата година набрах по една шепа. Но си трябва време докато порастнат. Старите бяха над 30 годишни.Даже може и повече че нямам спомени и сигурно бащата ги е садил. Дренки големи колкото палец. Като дойде време да зреят опъвам найлоните от долу и да си капят и съхнат. :)
itilien - специалист
Здравейте, да повдигна малко темата. Имам една бутилка с редуцир вентил, който е разграфен в l/min. Дали ще стане за газиране чрез бутилка от кола и вентил от гума?Ей така изглежда долу горе Изображение.
П. Петков - специалист
Темата е попревтасала, но изникна проблем с любопитно решение:
(Ако Ви е интересно!)

Това е самоделна "установка" за газирана вода:
Прикачен файл:
IMG_3713[1].JPG
IMG_3713[1].JPG (66.88 KиБ) Видяна 1600 пъти


Температура на водата в бутилката +4оС, налягане на въгледвуокиса за газиране – 4 атм.
Прикачен файл:
IMG_3711[1].JPG
IMG_3711[1].JPG (56.06 KиБ) Видяна 1600 пъти

Вентилът на въгледвуокисната бутилката се отваря, след което се затваря, а бутилката с водата се тръска до спадане показанието на манометъра за високо налягане до нула.
Процедурата се повтаря до три пъти. Впоследствие маркучът с автомобилния накрайник се откачва. Това е най–икономичният режим по отношение разхода на въгледвуокис.

Въпросът е:
След откачване на накрайника за напомпване, как да се смени капачката с монтирания вентил с такава, която е обикновена, но така че налягането в бутилката да не спадне?
Разбира се, без допълнителни приспособления!
Трябваше ден, за да се сетя.

Отговорът:
Малко по–късно – за умствена гимнастика! :?:
l0v - специалист
Най добре се газира когато водата е с температура около 7 градуса. Да не излъжа че вече забравям но май някъде на зад в темата го писах. За това предварително я охлаждай. Трябва си и време за пълното насищане и като ги оставиш час два да отлежат ги подменяш смело с нормални капачки. Когато искам да е газирано много просто след първоначалното джуркане ги оставям под налягане без да затварям крана. Но аз съм с бързи връзки и нямам течове на газ а с вентилите не е много надеждно.

Тема "Апарат за домашна газирана вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: