Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
schuldiner - майстор
Прибързан недообмислен отговор за 30 сек. - под вода, с дъното нагоре.
Antonii - майстор
Газираните напитки във фабриката при бутилирането им се наливат изстудени и директно се поставя капачката.
А за газиране на вода си има готови смесители за тази цел.
Все може да се намери някой употребяван от някоя машина за заведение.
П. Петков - специалист
чет мар 25, 2021 11:23 amschuldiner написа:
Прибързан недообмислен отговор за 30 сек. - под вода, с дъното нагоре.
За да се смени капачката с вентила, без да пада налягането, бутилката се слага в хоризонтално положение в хладилната камера, така че газираната вода да покрие изцяло гърлото. След около час време водата започва да замръзва, като това винаги започва от най–тясното място, което е гърлото с капачката. След замръзване на водата в гърлото, (Но само там!), капачките се разменят лесно без налягането да падне.
Сиромах човек–жив дявол!
П. Петков - специалист
ср мар 24, 2021 11:00 pml0v написа:
Най добре се газира когато водата е с температура около 7 градуса. Да не излъжа че вече забравям но май някъде назад в темата го писах. За това предварително я охлаждай. Трябва си и време за пълното насищане и като ги оставиш час два да отлежат ги подменяш смело с нормални капачки. Когато искам да е газирано много просто след първоначалното джуркане ги оставям под налягане без да затварям крана. Но аз съм с бързи връзки и нямам течове на газ а с вентилите не е много надеждно.
Разтворимостта на газовете в течностите нараства с намаляване на температурата. Затова тя е най–голяма при тройната точка на водата +0,01оС, но налягането трябва да е 6 милибара.
За нормално налягане – 1013,25 милибара температурата на максимална разтворимост е под 4оС. Затова и северните морета и океани са по–богати на планктон, тъй като там има повече разтворен кислород във водата.
hidrazin - майстор
чет мар 25, 2021 6:34 pmП. Петков написа:
След замръзване на водата в гърлото, (Но само там!), капачките се разменят лесно без налягането да падне.
При замръзване на водата (колкото и да е малко по обем) въглеродния двуокис се освобождава от замръзналия обем.
Пък и има опасност да забравиш бутилката и да я извадиш късно, а късно изваден... :-D
Просто насити веднъж водата максимално с въглероден двуокис.
Охлади я до към 2-3 градуса (заедно с вентила) и я извади от хладилника.
Развиваш бавно капачката за да спадне налягането.
Стискаш леко бутилката докато изкараш всичките газове (въглероден двуокис, азот, кислород...) и завиваш капачката с вентила.
Така изкарваш и газовете които не се абсорбират от водата...
Насищаш отново с въглероден двуокис доколкото можеш и като гледаш да не се повиши много температурата.
Демек пълниш пак с двуокис, тръскаш, изчакваш да спадне, развиваш бавно капачката с вентила и слагаш другата.
А иначе китайците са го измислили. Взимаш си няколко такива и си ги използваш многократно.
ЦЪЪЪК
:partyman:
schuldiner - майстор
Е, аз пък после пробвах с кола от хладлинкиа 500 мл. Излезе едно балонче 5-10 мл, да е влязло толкова вода. Ако е вода-вода - никакъв проблем. Току-що си отворих кенче бира - същото стана - балонче газ и нищо повече не изтича.

Петков, ако си чак такъв сиромах, направи си всички бутилки за домашно ползване с щуцер - откачаш от системата, затапваш, развиваш, пиеш. Ако ти е свидна газчицата, може и затварящо винтче да монтираш на щуцера.
l0v - специалист
Аз съм събрал 5-6 сифона и все се каня да им направя щуцери. Преди бях преправил един стъклен но жената ми го отмъкна. Беше се изучила да си го зарежда сама. Но като се замисля нещо ми се е загубил от погледа та може да е дал фира. :) . А си е гот да си наливаш в чашата и останалото да не се разгазирва.
:partyman:
schuldiner - майстор
Ама големи сте гадове с тези закачки! В единайсет вечерта да ходя в студения гараж да изровя бракуваната пескоструйна камера, да свалям манометъра от хидрофора и с ръчна помпа, щото нямам компресор, да нагнетявам до 4 бара, за да развивам вътре тъпата капачката на газирана буитлка... Очаквано нищо не стана, т.е. мога да я развия и завия без отделяне на газове. Обаче жената ме спипа и ме обяви за добре закръглен идиот.
Аре, работи, да знаете. Тъпото е, че дори не обичам газирано.
ПП бирата от преди малко я отворих потопена в тоалетното казанче. Жената като разбра с каква бира я черпя, ми прибра пиенето.
hidrazin - майстор
чет мар 25, 2021 11:45 pmschuldiner написа:
... В единайсет вечерта да ходя в студения гараж ... да нагнетявам до 4 бара ... жената ме спипа и ме обяви за добре закръглен идиот ... бирата от преди малко я отворих потопена в тоалетното казанче ... Жената като разбра с каква бира я черпя, ми прибра пиенето.
:lol: :lol: :lol: Дай и да разбере с какъв творчески ориентиран изследовател си има работа! =D>
:partyman:
schuldiner - майстор
пет мар 26, 2021 12:00 amhidrazin написа:
чет мар 25, 2021 11:45 pmschuldiner написа:
... В единайсет вечерта да ходя в студения гараж ... да нагнетявам до 4 бара ... жената ме спипа и ме обяви за добре закръглен идиот ... бирата от преди малко я отворих потопена в тоалетното казанче ... Жената като разбра с каква бира я черпя, ми прибра пиенето.
:lol: :lol: :lol: Дай и да разбере с какъв творчески ориентиран изследовател си има работа! =D>
:partyman:
Ами имам син на 13. Освен гейм по цяла нощ, от малкото му смислени интереси са гмуркането и опитите по физика. Та за газовата емболия отдавна съм обещал да му покажа, чаках да се стопли. Обаче и аз научих нещо от него: При прокопаването на метрото в Лондон като откривали тунела под Темза, първенците на града решили да се почерпят направо долу в кесона, с шампанско. Озадачили се малко, че мехурчета не излизат, ама кво толкоз. Вечерта всички в болница...

Тема "Апарат за домашна газирана вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: