• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
behwolf - специалист
Здравейте, преди доста време в китайски онлайн магазин, бях гледам един комплект, който се водеше за нещо, като вид свредло/накрайник за винтоверт, който основно служеше, когато на даден винт му е разминала резбата не може да се развие, то успешно да се извади винта с този комплект. До колкото си спомням от двете страни има различен накрайник и първо се използваше единия, а чак след това другата страна за развиване с винтоверта. Дали знаете, дали в България някъде продават такова нещо и да е евтино разбира се =P~ . На смесиетля у дома е заминал спирателния механизъм/батерия или там, както се води и трябва да се смени, но резбата е заминала и не може да се развие и се сетих за това.
Andri01 - майстор
Обратен метчик. Преди време ги имаше в "Лидл". А иначе-във всек специализиран магазин. Даже и в "Практикер".
zz_stefanov - майстор
за екстрактори ли пишете?
behwolf - специалист
https://yourimageshare.com/ib/C1mxpkakc3 нещо подобно, нямам на представа, как биха го водили България. Сега видях и в България го водят екстрактор и ми излезе на топмастър в комплект от 4 бр.
Lutchezar - майстор
Вчера гледах в Кауфланд. Комплект от 5-6 броя за 14-15 лева примерно. Не бяха нито Парксайд, нито тяхната марка.
Но са далеч от размерите на смесителя. Я снимай нещо да видим, има си технологии за вадене на счупени неща по ВиК малко по-различни.
hidrazin - майстор
ср юни 28, 2023 7:54 pmbehwolf написа:
На смесиетля у дома е заминал спирателния механизъм/батерия или там, както се води и трябва да се смени, но резбата е заминала и не може да се развие и се сетих за това.
За ВиК си има екстрактори с цолови размери.
Екстрактор за скъсани ВиК части
Но при теб не стана много ясно какво точно се е скъсало/повредило.
Нито пък с какъв размер е. Та както вече казаха - няколко снимки говорят много.
ср юни 28, 2023 8:12 pmAndri01 написа:
Обратен метчик.
:lol: :lol: :lol:
Горката жълта, българска и единствена подводница - чудно е как е оцеляла с твоето “вещо” присъствие?
Чудеса! Явно чудеса стават и ще взема да стана вярващ … в нещо си там. :-D
:partyman:
Хидра, не си прав.
нед юни 11, 2023 8:47 amAndri01 написа:
...Първо-не съм подводничар,а професионален леководолаз. Второ - всички резби в леководолазното оборудване са цолови, освен при тъпите рашисти. Трето - имам 4 разряд стругар, доста съм въртялна струга, но не ми е професия... :partyman:
Тези професии, предвид възрастта му, ги е усвоявал по "рашистко" време- хляба в ръцете си е взел тогава.
Виждам как хейти след мен, но толкова долу не мога да падна. Няма злоба у мен.
kr1100 - майстор
ср юни 28, 2023 9:23 pmhidrazin написа:
ср юни 28, 2023 7:54 pmbehwolf написа:
На смесиетля у дома е заминал спирателния механизъм/батерия или там, както се води и трябва да се смени, но резбата е заминала и не може да се развие и се сетих за това.
За ВиК си има екстрактори с цолови размери.
Екстрактор за скъсани ВиК части
И доработен шабър от триъгълна пила върши работа при нужда.Стга да знае какво е .
Последна промяна от kr1100 на чет юни 29, 2023 5:35 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
ср юни 28, 2023 9:23 pmhidrazin написа:
ср юни 28, 2023 8:12 pmAndri01 написа:
Обратен метчик.
:lol: :lol: :lol:
Не е хи, ами фи :wink:
https://www.google.com/search?client=fi ... kEegQIHBAC
zz_stefanov - майстор
предполагам автора от всички екстрактори е видял това https://el-instrumenti.bg/index.php?rou ... ct_id=5390
  • 1
  • 2

Тема "Комплект свредла за повредена резба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: