Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
temp72 - помощник
Здравейте! Преди месец замених стара дървена дограма - 1 отваряем прозорец(600x1300mm) и 1 по-голям неотваряем(1300x1300mm) на стая със северно изложение. Стъклопакета, който ми предложиха e бяло/К 24мм. Проблемът е, че след смяната на дограмата, температурата в стаята се увеличи драстично до степен на дискомфорт, между 27-29 градуса при външна температура 16-20. Освен това стана супер задушно независимо, че прозорецът стой отворен нон-стоп. Според вас стъклопакет 4 сезона би ли решил този проблем?
zz_stefanov - майстор
Аз лично няма опит с К стъклата, но точно по тази причина северозападна тераса ще я правим 4 сезона по препоръка на съфорумци и на фирмата за монтаж.
При мен обаче проблемът е от западна посока, залеза.
При чист север при теб не трябва да ти влиза пряка слънчева светлина. Дали е така?
temp72 - помощник
пон юни 12, 2023 10:48 pmzz_stefanov написа:
Аз лично няма опит с К стъклата, но точно по тази причина северозападна тераса ще я правим 4 сезона по препоръка на съфорумци и на фирмата за монтаж.
При мен обаче проблемът е от западна посока, залеза.
При чист север при теб не трябва да ти влиза пряка слънчева светлина. Дали е така?
През целия ден няма пряка слънчева светлина в стаята. В южната ми стая със стъклопакет 4 сезона, където си напича, в момента е доста по-хладно от колкото в северната...
Двата прозореца на една стена ли са?
temp72 - помощник
вт юни 13, 2023 5:36 amТрифон П.Трифонов написа:
Двата прозореца на една стена ли са?
Да.
ivanovbg - майстор
пон юни 12, 2023 10:29 pmtemp72 написа:
Здравейте! Преди месец замених стара дървена дограма - 1 отваряем прозорец(600x1300mm) и 1 по-голям неотваряем(1300x1300mm) на стая със северно изложение. Стъклопакета, който ми предложиха e бяло/К 24мм. Проблемът е, че след смяната на дограмата, температурата в стаята се увеличи драстично до степен на дискомфорт, между 27-29 градуса при външна температура 16-20. Освен това стана супер задушно независимо, че прозорецът стой отворен нон-стоп. Според вас стъклопакет 4 сезона би ли решил този проблем?
Няма да го реши. Четирите сезона само засенчват, а от север слънце няма. Просто стаята много си я уплътнил. Ако имаш комин в стаята му сложи една пасивна розетка за вентилация и няма да имаш проблем.
brum - майстор
пон юни 12, 2023 10:29 pmtemp72 написа:
Освен това стана супер задушно независимо, че прозорецът стой отворен нон-стоп.
Я пак, казваш, че отворен прозорец не оправя положението ли?

Нещо грее и нещо пречи топлото да избяга навън. Отворен прозорец ако не помага, няма кое да помогне. В жегите климатик може да спаси положението.
temp72 - помощник
вт юни 13, 2023 7:55 ambrum написа:
пон юни 12, 2023 10:29 pmtemp72 написа:
Освен това стана супер задушно независимо, че прозорецът стой отворен нон-стоп.
Я пак, казваш, че отворен прозорец не оправя положението ли?

Нещо грее и нещо пречи топлото да избяга навън. Отворен прозорец ако не помага, няма кое да помогне. В жегите климатик може да спаси положението.
Един компютър работи в стаята. Климатика го чакам да пристигне след 24 часа, но някак си ми се вижда икономически неизгодно навън да е 18 градуса, а аз да ползвам климатик. В момента - 8 сутринта - 18 градуса навън - 27 градуса в стаята. :rolleyes:
От скоро ли сте в тази къща?
Никой стъклопакет няма да реши такъв проблем на прозорци които не виждат слънце.

Тема "Избор на стъклопакет за PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: