• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
agj - майстор
пет мар 29, 2019 6:41 pmhidrazin написа:
Тази VC3 си е 100% китаец. Там се прави.
Ами това е положението!Отдавна спря вноса на оригиналните съветски прахосмукачки Ракета ,Спутник и тем подобни....!
Сега с издухваща функция са WD -та.Сигурно и те са правени в Китай ....,ама да ти кажа,на мен не ми пречи , пък и съм нямал дертове с никоя от тях!
radius - майстор
Ама той хидрата искаше за добро да го каже, демек е оригинална :lol:
radius - майстор
Не знам какво говори, ама е куче. Едните майстори на обекта ми викат "Тая прахосмукачка сигурно е в гаранция!" Това след 4 часа бръмчене и поне 5 кофи от латекс напълнени със строителен прах (ползвам циклонен филтър). Вярно беше в гаранция.
Явно по-слабото смучене е заради независимото обдухване на мотора, а и като цяло е "дефорсак" :lol: с цел дълговечност.
hidrazin - майстор
съб мар 30, 2019 8:48 pmradius написа:
Не знам какво говори, ама е куче...Това след 4 часа бръмчене и поне 5 кофи от латекс напълнени със строителен прах ...
Ми тва е. Керхер не са ориентирани към домашни смучки.
Просто са безкрайно прости, надеждни, качествено изработени за професионални нужди.
Като искаш смучка са в къщи, си взимаш MIELE.
Желателно по-стар модел или такъв дето не е за ЕС.
След това въобще не четеш теми от сорта "Каква прахосмукачка да си купя?".
Ааааа... и тея Филипси ... :lol: :lol: :lol:
:partyman:
Chefo77 - майстор
Куче е, според мен това е най-доброто в качество/цена.
hidrazin - майстор
съб мар 30, 2019 9:37 pmChefo77 написа:
...Куче е, ...
Кое е кучето къде е заровено? :-D
:partyman:
agj - майстор
съб мар 30, 2019 9:36 pmhidrazin написа:

Ми тва е. Керхер не са ориентирани към домашни смучки.
А Беко да не би да са ориентирани към домашни смукачки?!Преди повече 20 год.си бяхме купили домашна смукачка Беко ,и тя беше голямо куче и засмукваше килима яко , макар че не беше чак толкоз скъпа.Но преди няколко години ,след вярна и яка работа ,и тя отказа.След нея реших че втора употреба немска ще е подбра от всякави други боклуци правени не само в Китай ами а къде ли не другаде.И макар че втората ръка беше 1600W не смучеше и на половина на китайския Кархер.Така че свързването на разни марки с техния произход е твърде не точно определение за качество.
Сега Самсунг за нашия пазар правят телевизорите в Унгария ама качеството им е по зле на други тв-та правени в Китай, Тайван и т.н.
Kondor1 - специалист
Така е. Няма как Made in Germany да означава, че всичко е супер. А в днешно време се въртят какви ли не трикове, за да помислиш, че дадена стока е правена в Германия - най-редовно излиза, че уж е германска ама някак е произведена в Китай.
hidrazin - майстор
пон апр 01, 2019 12:42 pmagj написа:
А Беко да не би да са ориентирани към домашни смукачки?!Преди повече 20 год.си бяхме купили домашна смукачка Беко ,и тя беше голямо куче и засмукваше килима яко ...
И за къв замесваш Beko? Преди 20 години сте си купили нещо дето на него пише Beko а може да е било примерно GRUNDIG. :-D
Beko тогава си бяха само търговска марка. После решиха че и може да произвеждат. Резултатът е ясен:
Прахосмукачка BEKO 2000W с всмукателна мощност 185W...
Смях в залата... Сега даже не им пишат всмукателната мощност.
И разбира се че тва къде се намира завода не винаги означава по-лошо или добро качество.
А от Германия вече се внасят много стоки втора ръка произведени в ... Китай. И тях не ги е подминало.
Има китайски стоки правени като за в Германия, има и откровени боклуци.
При тази глобализация вече не може да си сигурен в нищо!
:partyman:
P.S. Това че съм казал "Тази VC3 си е 100% китаец. Там се прави." - просто отбелязвам факт.
Ходих в Китай, пообиколих заводи, видях какво и как се прави...
Това което видях хич не беше зле а дори отлично.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Прахосмукачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: