Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
VLADO66 - майстор
нед май 12, 2019 10:15 pmvaskopa написа:
нед май 12, 2019 2:38 pmVLADO66 написа:
Имаше една фирма, която я полага, но за 10 см. дебелина, цената е отказваща.
Може би не ме разбрахте, тази от клипа е като монтажната пяна във флакон. И я нанасяха с пистолет за монтажна пяна но отпред сложиха накрайник (комплект с пяната) и я пръска "на метла" със ширина 30-40 сантиметра.
Много добре разбрах.Преди време имах идея за такава изолация, но се отказах заради цената, която беше в пъти по скъпа от ватата.Има и нещо друго което ме отказа.Ако се ползва за покривна топлоизолация, много трудно могат да бъдат откривани евентуални течове.освен това е абсолютна паробариера, което не ми е ОК.
vaskopa - помощник
Правя си баня с тоалетна, но помещението е много тясно. Плочките ще са на гипсокартон и скарата почити съм я допрял до стените за да не стеснявам още банята. Няма място за изолация и като видях клипа си помислих че по този начи ще изолирам най-добре. Ще изолирам само външната стена а тя е около 5 квадрата така че цената няма да е фактор. Като видях този Полинор реших че това е моята изолация, мога да я нанеса сам не е необходимо никакво оборудване. За съжаление се продава само в Русия, търсих и у нас такава пяна но никой не продава такава или подобна на друг пройзводител. Тази пяна явно е различна, защото в упътването и пише че накрайника за пистолета е забранено да се използва с монтажна пяна.
8180 - майстор
пон май 13, 2019 9:38 amVLADO66 написа:
освен това е абсолютна паробариера, което не ми е ОК.
Число на дифузионно съпротивление на водна пара µ:
Стоманобетон - 90;
Плочи от гипсокартон 15 mm - 12:
Минерална и стъклена вата - ~1;
Плочи от полистирен (Стиропор) - 25-45;
Полистирен екструдиран (Фибран) - 80-250;
Пенополиуретанова пяна - 30-100;
Полиетиленово фолио - 80 000;
Алуминиево фолио с дебелина 0,1mm - 600 000.
vaskopa - помощник
Тази материя не ми е много ясна, не съм майстор, понякога си правя нещо за в къщи и тоз форум много ми помага. Така че ако може пояснение, пяната като е паробариера не е ли подходяща за моя случай ?
8180 - майстор
Колега vaskopa,
Предишният ми пост беше към VLADO66.
Според мен е НЕВЯРНО твърдението му, че полиоруретана е "абсолютна паробариера".
Тези, които могат да се нарекат и се ползват за паробариери са най-долу в поста ми.
Освен това, нещата са относителни и не винаги са необходими силни паробариери, а достатъчни за да предпазят конкретната стена от навлажняване и компрометиране от преминаване на водни ПАРИ.

За Вашата баня, вероятно няма да е необходима паробариера, освен ако не ползвате вата.
Важно е да защитите гипсокартона (вярвам влагоустойчив) и ХИДРОизолация, поне в зоните на душове и подобни.
Гледам ползват мазани такива ИЗО-нещо си, течна гума и др., но не се считам компетентен. Допускам, че биха били и достатъчна пароПРЕГРАДА.
Поинтересувайте се, както и за подходящите фуги.
Успех,

PS. От долния клип се разбира, че Полинор не се отличава съществено от обикновената пяна, а там накрайниците се продават и отделно:
https://www.youtube.com/watch?v=XeW4MFnLsP0
шоп - майстор
пон май 13, 2019 10:52 amvaskopa написа:
Като видях този Полинор реших че това е моята изолация, мога да я нанеса сам не е необходимо никакво оборудване. За съжаление се продава само в Русия, търсих и у нас такава пяна но никой не продава такава или подобна на друг пройзводител.
От доста години гледам как братушките изолират лесно и сами с полиуретанова безшевна изолация- полинор.
Преди 10 ина дни в Интер Експо Център имаше строително изложение на което присъстваше варненса фирма представител на скандинавската технология.
Купих 2 кашона ( 24 флакона) с 20% отстъпка от пазарната цена + подарък накрайници за вертикално полагане.
Ще изолирам около 26 л.м цокъл на къща.
Ако някой прояви интерес ще прикача снимки в процеса на работа.
XpacTa - специалист
Здравей шоп. Дали вече оползотвори пяната? Доволен ли си? Отговаря ли разходната норма на обявената? Аз се замислям дали мога да я ползвам за изолация между гредите на един стар покрив. Много е криво и с вата ще е голяма играчка да я издялкам. На каква цена я взе?
шоп - майстор
За съжаление тази година не остана време за изолация на цокъла. Така си седят кашоните засега и чакат ред ;-)
както писах цената на която я купих бе -20% от тогавашната цена от изложение в Интер Експо Център.

Руснаците масово я ползват, в тубата е пълно с клипове.

Прикачен файл

IMG_20211029_064115_resized_20211029_064526827.jpg
XpacTa - специалист
Питах за цената, защото нещо не искат да отговарят - писах им през формата на сайта, днес и по мейл, но ни вест ни кост. Да си направя някаква груба сметка има ли смисъл да продължавам да се мъча да осъществя контакт с тях или да търся друго решение.
шоп - майстор
ср ное 03, 2021 2:35 pmXpacTa написа:
писах им през формата на сайта, днес и по мейл, но ни вест ни кост.
Има телефони.

Тема "Изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: