• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте! Имам един траф на 9 волта, който използвам за лед лента на 12 волта. Тъсих, но не откривам директно повишаване от 9 на 12 волта. Едната ми идея е да го намаля на 6 и след това да го удвоя с "voltage doubler". Имате ли някакви идеи за директно повишаване?
petromaniq66 - специалист
Директно само след като го изправиш с грец и филтрираш с гoлям кондензатор. Индиректно като ползваш dc/dc step-up converter-в нета схеми колкото щеш. Твоите дабъли са абсолютна глупост. А защо не си сложиш електроен трансформатор или държиш на любимия ти 9 волтов и там сваляния, качвания, делено и умножено по корен от 2.
kolev_k - специалист
А тия 9в,променливото от трафа ли е,или постоянно след грец и кондензатор?
petromaniq66 - специалист
Иди разбери на кое вика траф? Трафовете дават променлив, и интереса му към темата е нулев.
preslav - майстор
В замяна на това моят интерес към темата е 14 волтов.
С две думи, купих си dc/dc converter с идеята да намаля изходното напрежение на трансформаторен токоизправител от 18.2 волта не филтрирано до 13-15 волта. Оказа се, че съм си взел step-up конвертор и не мога да падна под 30.5 волта. Има ли начин този kонвертор да се преработи в step-down?
Lisko - майстор
вт окт 15, 2019 2:08 pmpreslav написа:
В замяна на това моят интерес към темата е 14 волтов.
С две думи, купих си dc/dc converter с идеята да намаля изходното напрежение на трансформаторен токоизправител от 18.2 волта не филтрирано до 13-15 волта. Оказа се, че съм си взел step-up конвертор и не мога да падна под 30.5 волта. Има ли начин този kонвертор да се преработи в step-down?
Опитай го наобратно.
preslav - майстор
вт окт 15, 2019 6:26 pmLisko написа:
Опитай го наобратно.
Шегуваш се нали?
petromaniq66 - специалист
Както и ти се шегуваш :lol:
preslav - майстор
ср окт 16, 2019 11:48 ampetromaniq66 написа:
Както и ти се шегуваш :lol:
Не, не се шегувам, но вече намерих отговор на въпроса си.
  • 1
  • 2

Тема "9 към 12 волта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: