Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Kondor1 - специалист
съб сеп 28, 2019 7:04 pmhidrazin написа:
От писаниците ти нищо не се разбира. ЛамБа Osram е под 4 кинта -ЦЪК.
Имам такива май от 3 години и нито една не е дала фира.
Ама ти по принципа "една руса жена каза" си решил че трябва да е димируема заради лампичката в ключът.
А решението на проблема не е да дадеш още 8 кинта за нещо дето няма да използваш!!!
:partyman:
Споменах Osram като предположение, кое е това не-китайско нещо, което ти препоръчваш. Ако прочетеш още веднъж кой какво е писал, може и да проумееш писаниците. Явно и Osram са евтинийки - кое друго, филипс? Това, че IKEA про продава въпросните крушки за димиращи е официалното название / екстра. Аз установих (практически, а не с русата ти мисъл), че се решава проблема с ключовете с лампички. Твърдението "още 8 кинта" е отново твое съчинение. IKEA има аналогични крушки без екстрата "димиране", които не са с 8лв по-евтини. Така че вариантите са: 1) IKEA продава адски скъпо (бие Кауфланд) крушки, които на друго място са по 5лв; 2) Крушките може би не са от най-китайските в лошия смисъл на думата. Ето го въпросния модел за повече информация.

PS: Успокой малко топката, че май си от мега капацитетите в тоя форум или поне за такъв се вземаш.
ky-kyy - майстор
Аз разбрах, а и съм на същото мнение, че няма смисъл да се дават излишни пари, за по-по-най китайски боклуци, като можеш да си купиш същите за 2 лева. При положение, че си имат две години гаранция, какво ти пука, колко ще изкарат. А и някакви си 2 лева или в по-скъпия случай с Осрама - 4 кинта, за две години, си е напълно приемливо . А пък ся димируеми, глимки на ключа......оправяйте се :)
EDI - майстор
Хващам първите ламби, дето мярна на колкото лумена ми трябват и ги вземам.Ако изгори хвърлям и вземам нови.Хич не гледам марки, гаранции и тем подобни.Достатъчно евтини са, за да си губя времето с глупости.
hidrazin - майстор
съб сеп 28, 2019 7:17 pmKondor1 написа:
Това, че IKEA про продава въпросните крушки за димиращи е официалното название / екстра. Аз установих (практически, а не с русата ти мисъл), че се решава проблема с ключовете с лампички.
IKEA продава евтини боклуци произведени в развиващите се страни(и не толкова развиващи се) на баснословни цени.
Те не са бранд от който разумен човек да си купи нещо.
Русата мисъл е само твоя - всеки средно грамотен от тоя форум знае как да се справи с ключовете с лампички и проблема от тях.
И без да си купува скъпи ламБи само заради това...
Димиращи ламБи се купуват само ако наистина ти трябва да ги димираш. Не заради елементарния проблем.
:partyman:
Kondor1 - специалист
нед сеп 29, 2019 12:31 amhidrazin написа:
IKEA продава евтини боклуци произведени в развиващите се страни(и не толкова развиващи се) на баснословни цени.
Те не са бранд от който разумен човек да си купи нещо.
Надявам се никога не влизаш в Кауфланд, а Лидъл го заобикаляш от 500 метра. Да не кажеш сега, че там има свестни неща или "че какво им има".
нед сеп 29, 2019 12:31 amhidrazin написа:
Русата мисъл е само твоя - всеки средно грамотен от тоя форум знае как да се справи с ключовете с лампички и проблема от тях.
И без да си купува скъпи ламБи само заради това...
Обясни с 5 думи как да имам LED крушка + лампичка в ключа. Вариантът да махна лампичката или да сменя ключа не се брои. И не се сещам спомена ли марка LED крушки, които не са китайски боклук. OSRAM-а за 4лв да го смятам ли за препоръка?
hidrazin - майстор
ЦЪК
ЦЪК
ЦЪК
В Кауфланд не съм влизал от пролетта (последно май беше юни или юли) а в Лидъл повече от година. Не помня точно колко.
:partyman:
storming - специалист
Да възродя темата с едно въпросче.
На въпросните лед крушки, когато изгори един елемент, цялата крушка ли угасва?
И ако има изгорял елемент, може ли да се излъже по някакъв начин за да светнат останалите?
Изображение
Последна промяна от storming на ср мар 02, 2022 12:55 pm, променено общо 1 път.
kr1100 - майстор
ср мар 02, 2022 12:24 pmstorming написа:
...На въпросните лед крушки, когато изгори един елемент, цялата крушка ли угасва?
За какво напрежение е ?
storming - специалист
ср мар 02, 2022 12:55 pmkr1100 написа:
За какво напрежение е ?
220V. Ако премахна SMD-то, и го запоя отгоре да стане мост, дали ще светнат останалите?

Тема "LED крушка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: