• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
не съм сигурен къде е най-подходящия размер да поставя въпроса, и за това тук.
Та, искам да монтирам джанти от форд фиеста 13 цола на сръбската фреза, която имам. Проблемът е, че междуболтовото на джантите и това, което е на полуоските бяга с 3мм. 4х108 е на джантите, а на полуоските е 4х105. Другият проблем е, че джантите трябва да се изнесат с 3см навън, тък като от едната страна опират в скоростната кутия. Мислех да купя ето такава шенкел главина от форд и да я заваря за полуските като се центрира правилно, предполагам центрирането няма да е проблем. Като ги гледам, ще изхвърлят поне с 3см, които са ми нужни. С голям флекс ще изрежа само частта с диска, другото назад няма да трябва.

Изображение

Ето и снимка на фрезата. От интернет са, защото нямам мои в момента, но предполагам, че пак ще сършат работа.

Та, като цяло, дали ще стане по този начин, защото другият беше да купя дебела 3см ламарина, да я заваря към полуоските и да пробия нови отвори, на по новите джанти. Там обаче центровката ще е много по-сложна според мен.

Прикачен файл

MOTOKULTIVATOR-IMT-506_slika_O_46718169.jpg

Прикачен файл

originalslika_Motokultivator-IMT-506-sa-rikvercom-119756247.jpg
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Най-точният и лесен вариант е няколко фланеца изрязани на лазер.
Всеки фланец с по 8 отвора, през 45°.
На външният 1см може 4-те отвора да са по-големи за да се скрият главите на болтовете държащи фланците към фрезата.
Не знам дали ме разбра.
tsenkov - специалист
На лазер. 2х15мм или 3х10мм. Завърташ отворите на 45 градуса и си готов!
nautilus33 - майстор
пон яну 27, 2020 6:49 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Най-точният и лесен вариант е няколко фланеца изрязани на лазер.
Всеки фланец с по 8 отвора, през 45°.
На външният 1см може 4-те отвора да са по-големи за да се скрият главите на болтовете държащи фланците към фрезата.
Не знам дали ме разбра.
Ами не, не съм много сигурен. Както и за това на Ценков. Т.е. три фланеца да речем по 1см дебели(10мм), но това с градусите не ми е ясно. Фланците няма нужда да ги заварявам един за друг нали?
tsenkov - специалист
4 отвора на 4х105мм и 4х108мм но завъртяни на 45 градуса спрямо първите 4.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Няма нужда, да. Освен по една гайка да цвърнеш на последния, но не е задълцително.
Не знам какъв лазер ще намериш, но 10мм е сравнително тежка задача и да станат перфектни.
Ако са 6 бр. по 5мм ще са перфектни отворите.
Ще ти нарисувам утре да добиеш представа.
nautilus33 - майстор
МИсля, че ми стана ясно. Такъв фланец трябва да се получи, като в червено са да речем отворите 4х105, а другите са 4х108. Предполагам, тези 4х108 трябва да са с резба като за болтовете на джантите, а другите няма нужда от резба.

пп задължително ли е да е кръг? Т.е. и квадратна форма да има фланеца, няма да е проблем, питам, защото ще се спестят пари от изрязването на кръг предполагам.

abcdefghijklmnopqrstuvwxz, да, драсни го ако можеш да видя, в случай, че не е това, което си представям. ИНаче за лазер не знам, ще погледна обяви в нета. На местна почва едва ли.

Прикачен файл

flanec-plosak-pn10-industrial-parts-bg-maistor.jpg
flanec-plosak-pn10-industrial-parts-bg-maistor.jpg (89.26 KиБ) Видяна 1788 пъти
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Горе-долу е това. Резби не трябва да има. Отворите по външният размер на болтовете. Евентуално на един фланец само откъм фрезата. Няма смисъл - намери си гайки - по- яки са от ламарина с резба. Иначе не можеш ги събра без хлабина.
Квадрата има по-голяма обиколка от кръга - няма да спестиш от това - напротив.
Има ли централен отвор и той се плаща като ряз.
ZEDYCUS - майстор
Трябва да имат резба за новите болтове на джантата или трябва да разпробива и старата полуоска. При вече монтирани фланци.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Не съм фен на резба в Ст3. Размерите на квадрата на полуоската ще каже дали ще трябва разпробиване или леко припиляване. Но може и това да се избегне.
  • 1
  • 2

Тема "МОнтаж на джанти от кола към полуоски на мотофреза?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: