Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте, от около година чета форума и ми е доста полезен , за жалост не откривам отговора на въпроса който ме мъчи и реших и аз да се регистрирам 😊 Та директно към него :
Възможно ли е под на баня да се направи от тухли единички , фибран върху тях и плочки ?
Опитвам се да избегна всячески замазка , понеже всичко си правя сам а кофи до тавана не ми се мъкнат пък и голямо бъркане ще падне 10 кв.м с дебелина 14-15 см . Благодаря на всички във форума, голям плюс сте за начинаещите като мен 😉
velas - специалист
Плочки върху фибран е малко "подвижно"... Освен ако не направиш фугите с гъвкава фугираща смес, но пак няма 100% гаранция.

Каквото и да правиш, сложи хидроизолация под плочките.
шоп - майстор
Има сухи системи за повдигнати подове. Леко, чисто, бързо.

Ако все пак искаш да побългариш може да залепиш и дюбелираш към плочата два слоя на кръст фибран по 5 см
Отгоре два слоя на кръст с разминати фуги гипс фазер или цимент фазер лепени и ковани между тях.

Отгоре с качестено флексово лепило плочките.
EDI - майстор
Никакъв проблем няма.Лепи се XPS с лепило за ТИ на гребен с трамбоване, после две ръце шпакловка с мрежа и си лепиш плочки на воля с флекс лепило.
velas - специалист
съб фев 22, 2020 3:00 pmEDI написа:
Лепи се XPS с лепило за ТИ на гребен с трамбоване, после две ръце шпакловка с мрежа и си лепиш плочки на воля с флекс лепило.
Точно при тази технология при мен плочките след време се "раздвижиха" и фугите се изрониха. Добре, че не беше в мокро помещение.
chapara - майстор
Може да се избегне пълнежа от 10 см. Полага се 6 см. изолация и 4 - 5 см. армирана замазка, после плочките. Топлата вода е открита, няма нужда от гореща :wink:

Тема "Моля за съвети НАЧИНАЕЩ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: