Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Kondor1 - специалист
Взех един т.нар. успокоител, който искам да сложа на вратичката на бюро за да не се траква силно. Като механизъм е подобен на това долу - стърчи една скосена пластмаса, която се натиска и връща бавно:

https://www.ikea.bg/products/kitchen-wo ... t/40241823

Въпросът е това нещо, ако се търка насрещно във вратичката дали няма да я протрие/пробие? Струва ми се, че е добре да има метална плочка в мястото на натискане, но не върви в комплект с успокоителя.

PS: Сега видях, че икейският има друга част отсреща - моето е само като детайла от първата снимка.
lov - майстор
Да беше си взел панти с плавно затваряне. Първото е че са много по евтини от този изгъек, а и сега нямаше да питаш дали няма да ти се пробие вратичката. :lol:
Слагай си го спокойно няма какво да стане на вратата и дано ти върши работа защото аз има доста отрицателен опит с подобни допълнение и на края смених пантите.
kozl - майстор
пон апр 13, 2020 10:30 pmlov написа:
Да беше си взел панти с плавно затваряне.
+1
Преди години и аз се пробвах с подобен демпферен механизъм към срещуположния край спрямо пантите на вратата и вратата оставаше открехната, щото пружината на пантата не можеше да пребори пружината на демпфера. Та сигурното решение е смяна на пантите.
Kondor1 - специалист
вт апр 14, 2020 8:48 amkozl написа:
пробвах с подобен демпферен механизъм към срещуположния край спрямо пантите на вратата и вратата оставаше открехната, щото пружината на пантата не можеше да пребори пружината на демпфера.
Това ти е грешката. И аз мислех в началото да го слагам на другата страна и се чудех ще успява ли да се свие. После се осъзнах, че идеята е да стои от страната на пантите. Първото, което трябва да те накара да се замислиш е, че при засилка сигурно чуваш лек удар в успокоителя.
kozl - майстор
вт апр 14, 2020 10:29 amKondor1 написа:
вт апр 14, 2020 8:48 amkozl написа:
пробвах с подобен демпферен механизъм към срещуположния край спрямо пантите на вратата и вратата оставаше открехната, щото пружината на пантата не можеше да пребори пружината на демпфера.
Това ти е грешката. И аз мислех в началото да го слагам на другата страна и се чудех ще успява ли да се свие. После се осъзнах, че идеята е да стои от страната на пантите. Първото, което трябва да те накара да се замислиш е, че при засилка сигурно чуваш лек удар в успокоителя.
Не си представям как ще стане това ако демпфера, за който си мисля не се монтира на дъното, а както пишеш на страната на пантите. Пък ако е от типа за вкопаване в плоскостта даже ми се чини, че е невъзможно да е от страната на пантите.
brum - майстор
Някой се монтират и върху самите панти :) . От този край на врата е правилното място за демпферите. Първо, че няма удар при затваряне (скоростта е малка там), второ - действа в голяма част от хода на вратата.

Ама зависи и от демпфера де. Може да има такива и за другият край на вратата.
lov - майстор
Както и да ги измислят си е кърпежлък. Нали струва с левче повече една панта с плавно затваряне. Аз даже имам още едни вратички дето им стоят щото ме мързи да ги подменя все още. Просто са недомислица ама като се излъже човек те така става.
Kondor1 - специалист
Бих сложил нова панта, но не знам ще пасне ли с дупката във вратата. Предполагам едната панта, ако има ще върши работа. А като правиха въпросната мебел не се сетиха да ме питат дали не искам успокоител - нямаше да пропусна.

Тема "Успокоител на мебелна вратичка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: