Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
hidrazin - майстор
вт май 05, 2020 1:15 amChefo77 написа:
...Аз харесвам Бош, ...
А аз не. Не го харесвам. Вероятно щото им знам и кътните зъби...
Но пък и преди ти бях казвал (още помня, кат куче... :-D ) - няма начин таш...ак като Беко да ми увлезе у дома.
По-скоро бих си купил втора цедка Amica, отколкото недоразумението Беко (ново). :lol:
:partyman:
Chefo77 - майстор
Знам ти мнението за Беко, ти също знаеш колко се влияя от него :lol: :lol:
bagera1 - специалист
вт май 05, 2020 12:49 amhidrazin написа:
нед май 03, 2020 4:37 pmbagera1 написа:
... Грабна ни окото модел на Беко ...
Няма ли стинки за нещо читаво и истинско?
:partyman:
Стотинки има, и двойно мога да дам, ама с такива габарити този ни хареса. Не робувам на марки и съм далеч от мисълта за уред който да ползвам 20 години, но това не значи че искам уред, който за 5-10 години да ми скъса нервите
nikolson - майстор
Имам представа за Беко от 90-те, когато ги продавах. Това са хладилници Сименс. Сименс вече не произвежда бяла техника, както и АЕГ, но тогава си бяха име. Тогава имаше (само) хладилник "тропически вариант", 525 литров, който беше с три отделения и ни събираше очите с "екстрите", които днес са смехотворни. Турците (все още) не щат да пуснат фандък на китайците и си ги правят сами. Някои модели са с компресори Текумзе, ама американците може да са пратили производството за този регион в Китай.
mironcho - специалист
Имам наблюдение от едно Беко с долен фризер с три чекмеджета. Модела мога да кажа утре - не е при мен, но не беше от скъпите. Работи може би вече 4 години с единствена забележка, че е много шумен. Все още няма ръжда.
zz_stefanov - майстор
пет май 08, 2020 9:40 pmnikolson написа:
Имам представа за Беко от 90-те, когато ги продавах. Това са хладилници Сименс. Сименс вече не произвежда бяла техника, както и АЕГ, но тогава си бяха име. Тогава имаше (само) хладилник "тропически вариант", 525 литров, който беше с три отделения и ни събираше очите с "екстрите", които днес са смехотворни. Турците (все още) не щат да пуснат фандък на китайците и си ги правят сами. Някои модели са с компресори Текумзе, ама американците може да са пратили производството за този регион в Китай.
Не знам до кога са си ги продавали сами, но моите два Беко са правени в Румъния.
Нищо оригинално няма вече :)
MamaMy - майстор
Някои колеги подценяват турците яко. Онзи ден гледах по Дискавъри. Най-големия завод в Европа за всякаква домашна техника. 100 декара площ и произвеждат всички световни марки. Може и да не са върха, но на нашия пазар нямаме избор. Каквото и да докопаш ще е правено там. Даже май по-добре там отколкото в Румъния или в Китай.
Chefo77 - майстор
пет май 08, 2020 11:08 pmzz_stefanov написа:
Не знам до кога са си ги продавали сами, но моите два Беко са правени в Румъния.
Нищо оригинално няма вече :)
Пералня, сушилня и фурна за вграждане са ми турски.
zz_stefanov - майстор
съб май 09, 2020 7:24 amChefo77 написа:
пет май 08, 2020 11:08 pmzz_stefanov написа:
Не знам до кога са си ги продавали сами, но моите два Беко са правени в Румъния.
Нищо оригинално няма вече :)
Пералня, сушилня и фурна за вграждане са ми турски.
... и моята миална.
hidrazin - майстор
съб май 09, 2020 7:24 amChefo77 написа:
Пералня, сушилня и фурна за вграждане са ми турски.
съб май 09, 2020 4:49 pmzz_stefanov написа:
... и моята миална.
Изображение

Още в понеделник си изхвърлям уредите от в къщи и отивам да си купя турски...
И колата ще сменя с Рено. Турска сглобка.

:partyman:

Тема "Мнения за хладилници BEKO" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: