Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lyubohar - майстор
Пресата влезе в миялната и при ваденето ми очерни ръцете.
Някаква алуминиева сплав е.
След миене с домакинската гъба вече не цапа.
Някаква реакция е и се притеснявам за внука.
Някой да знае нещо по въпроса?
Благодаря.

Прикачен файл

20200525_104954.jpg
20200525_104954.jpg (83.09 KиБ) Видяна 1291 пъти
lov - майстор
Няма какво да се плашиш. Нормална химическа реакция на алуминия към силно алкалните препарати за съдомиялни машини. То и няма други всичките са такива иначе нямаше да мият мазнините.. В инструкцията на машината си го пише да не се слагат за миене алуминиеви изделия или такива направени от сплави на алуминия. Даже на някои кухненски съдове на дъното си има и знак да не се се мият в съдомиялна машина. Същото щеше да се получи ако я беше напръскал и с препарат за чистене на мазнини и загоряло.

п.п. Точно заради същия ефект съм се принудил да си сменя металната мрежа на филтрите на кухненския аспиратор. Оригинално са няколко слоя алуминиева и като ги сложиш в съдомиялната стават черни. А то друг начин да се измие това добре няма.Отделно че алуминия има афинитет да захваща по здраво към себе си мазнините. Сега на тяхно място съм сложил няколко слоя мрежа от неръждавейка и си ги плакна без да се притеснявам най редовно в машината. :-D
hidrazin - майстор
Алуминиевите соли като причина за болестта на Алцхаймер за сега са само хипотеза.
Пък и да е така, то става дума за хронично отравяне/приемане на алуминиеви соли.
:partyman:
lyubohar - майстор
Благодаря за информацията.
То не,че юначето се е разяло на череши,но е алергично и се плашим от най дребните неща.
Ще му вадим костилките на ръка,докато се научи да ги плюе. :-D
lov - майстор
пон май 25, 2020 12:55 pmhidrazin написа:
Алуминиевите соли като причина за болестта на Алцхаймер за сега са само хипотеза.
Пък и да е така, то става дума за хронично отравяне/приемане на алуминиеви соли.
:partyman:
А си пропушил и другата теория що сме почнали да растем на ръст. А именно откриването на грънците и увеличеното поглъщане на алуминиеви соли от тях. Също не доказана теория но е факт че сме пораснали на ръст и то доста :)
Доказателствата за растежа са запазените оригинални рицарски брони дето сега и децата ни трудно се вместват в тях.
:partyman:

А за питащия. Едва ли до сега си се сещал колко алуминиеви кухненски съдове се ползват. Да не говорим пък в миналото че са били още повече. И ако някой още тогава ти е казал колко са опасни сигурно щеше да минеш на клечки като китайците. и готвене само на жив огън. Айде то там пък имало катрани и те били страшно опасни. :lol:
hidrazin - майстор
пон май 25, 2020 4:19 pmlov написа:
... колко алуминиеви кухненски съдове се ползват...
Сериозно бре. Вярно че много манджа сготвена в Халуминиеви съдове съм омахал.
И последиците са налице - днес си забравих единия телефон на село в работните гащи. :-D
Та не ми обяснявай че Халумина е безвреден.
:partyman:
lov - майстор
Ааа... хАлумикна не е виновен. Ша знаиш че то туй било от егенето. :lol:
:partyman:


п.п. тая вечер рових по долапите,че готвих и темата ме подсети да огледам внимателно. Изрових един тефлонов тиган на който основата е неръждавейка. Истинска хром никелова стомана а не както повечето я бъркат с алпакато. Бяха два комплект купувани много отдавна и единия съответно бракуван заради износване от употреба. Та се замислих че много отдавна не съм виждал такива. Сега май всичко само на алуминиева основа се произвежда.
Халумина се завръща...... :lol:

Тема "Преса за вадене на костилки." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: