Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
AAsat - специалист
Може ли някой който разбира от шевни машини, или е работил с модела да даде мнение за машината от картинката - няма да се ползува промишлено но все пак ще се ползува често. Очаква се с нея да може примерно цялостно да се ушие рокля.

Прикачен файл

pfaff.jpg
pfaff.jpg (78.88 KиБ) Видяна 2370 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Който го може, ще ушие. То не е от машината.
Но да, не е някакъв боклук. Шиеща нисък клас машина
Щото има и не-шиещи :-)
Ако ще се шие много и не е за подарък, бих препоръчала втора употреба от старите "железни" машини
torbalan - Дървен философ
пет юли 31, 2020 12:59 pmn_a написа:
...
Ако ще се шие много и не е за подарък, бих препоръчала втора употреба от старите "железни" машини
Ако ще се шие много - надали щеше да се пита тук.
Ако се купи машина с прав тегел, ще трябва нещо със зиг-заг или оверлог.
Ще трябва и човек, който да разбира как се настройват механизмите на тез машини и как се смазват.

Иначе да - ще може да се ушие рокля от край до край. Има необходимите тегели.
Като бяхме студенти - жена ми шиеше с една такава стара бракувана машина само с прав тегел. Зачистваше на ръка.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нямам предвид античните железни коне с прав тегел :-)
Има многооперационни машини, с метални чаркове, за 50-100лв, в задоволително състояние.
+ евтина
+ лесна за поддръжка
+ издържлива на неумели ръце
+ шие всякакви материи
- тежка
- шумна

Затова писах... ако някой някому ще прави подарък...
Обаче, ако някой иска да шие и тепърва ще се захваща ....
AAsat - специалист
Благодаря за отговорите!
пет юли 31, 2020 12:59 pmn_a написа:
... Шиеща нисък клас машина...
Общо взето това е което се питаше.
Машината е за дъщеря ми ( не се захваща тепърва с шиене и не е за подарък). Тя си има един SINGER Simphonie там, където живее (далече) и него си го ползува постоянно и общо взето и върши работа с редки изключения (също е купена по някаква промоция и не мисля че кой занае какъв клас). Тази ще я ползува когато си е вкъщи и и се наложи - предполагам че ще са сравнително сходни.
Може да се огледам и за някакви ползувани машини - многооперационна с метални чаркове.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб авг 01, 2020 10:03 amAAsat написа:
Благодаря за отговорите!
пет юли 31, 2020 12:59 pmn_a написа:
... Шиеща нисък клас машина...
Общо взето това е което се питаше.
...
Може да се огледам и за някакви ползувани машини - многооперационна с метални чаркове.
Има един техник в Плевен. Случва се да продава обгрижени машини.
torbalan - Дървен философ
съб авг 01, 2020 12:05 pmn_a написа:
...
Има един техник в Плевен. Случва се да продава обгрижени машини.
В началото на старата главна?
n_a написа:
Нямам предвид античните железни коне с прав тегел :-)
Има многооперационни машини, с метални чаркове, за 50-100лв, в задоволително състояние.
+ евтина
+ лесна за поддръжка
+ издържлива на неумели ръце
+ шие всякакви материи
- тежка
- шумна

Затова писах... ако някой някому ще прави подарък...
Обаче, ако някой иска да шие и тепърва ще се захваща ....
Аз също нямам предвид антични машини.

Машините само с прав тегел са по-висок клас от многооперационните. Шияат далеч по-добре (но само прав тегел).

1997ма година, като започнах работа, с най-голям кеф купих на жена ми най-високия клас многооперационна шевна машина. :)
Докато бяхме студенти - шиеше с една ТЕКСИМа (само с прав тегел). Бракувана от шивашка фабрика. Купих и електродвигател с цензура. Занесох я на майстор да я стегне, ама го зяпах в ръцете какво прави. Той се подкефи и ми обясняваше всичко... Та не се наложи втори път да ходим на майстор.

Не мога да повярвам, че все още се предлага https://www.ebay.com/c/1637258140!!!
И то за не малко пари.
Та в тази машина има доста пластмаса. Когато я купувахме доста го обсъждахме с продавача. Аз имах сериозни притеснения от пласмасорляците. Продавача тогава ми каза "Не го мисли. Тези пластмаси ще надживеят всичко....".
И наистина - машината се ползва до днес. Не много интензивно, но редовно.

До ден днешен жена ми съжелява, че изоставихме ТЕКСИМата. Казва, че като оная машина, никоя друга не може да шие...

За плюсовете и минусите не съм баш съгласен, щото съм поддържал железна машина :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб авг 01, 2020 1:51 pmtorbalan написа:
Има един техник в Плевен. Случва се да продава обгрижени машини.

В началото на старата главна?
Не съм в Плевен, не знам. Fb ми е познанството
Машина от сервиз, с гаранция е по-добре от машина на сляпо

По другото писано - субективен си
AAsat - специалист
Става дума за Велико Търново.
Намерих магазин за шивашки материали, които предлагат и шевни машини и сервиз. Разговарях с тях, обясниха ми виждането си относно цена и качество на предлаганите от тях машини. (Като цяло ясно е че обикновено по-скъпото е по-хубаво, както и че в голям процент от случаите резултатите, постигнати с една или друга машина са доста сходни.)
Тъй като нещата не са спешни а бюджетът не е строго фиксиран решихме като се върне дъщеря ми да отиде и да разговаря и да си харесва тя. Като цяло нито скъпите, нито евтините машини ще свършат.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед авг 02, 2020 10:15 pmAAsat написа:
...Като цяло нито скъпите, нито евтините машини ще свършат.
Точно така. Последната ми купена машина е от човек, от фейсбушката ми група. Стар Лучник, транспортът ми излезе 13лв. Ако искате, мога да ви дам координати на плевенския човек

Тема "Въпрос за шевна машина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: