Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
deianr - специалист
Здравейте,
трябва да пробия 2 отвора в стената на панелен апартамент. Имам свредло за бетон 8 мм. Преди няколко дни видях голям зор със същото това свредло и една уж ударна бормашина BUDGET - пробивах 2 дупки за - не се смейте - стойка за телевизор! Много пот и вибрации отнесох, а съседите колко са ме благославяли не знам. В крайна сметка стана, едната дупка пое 5 см навътре, а другата я докарах до 3 см, най-доволно срязах дюбела и завих по-къс винт и приключих.
Сега имам да поставям обаче горен кухненски шкаф. Съответно номерът с "колкото успея да пробия" няма да е много подходящ.
Снабдих се с ей тази машинка Bosch sb 350-2 (снимката е от нета):
Изображение
дали имам по-голям шанс за успех с нея? И трябва ли ми ново свредло, предвид мъката, която изяде онова - но видимо нищо му няма.
sian - специалист
Това на снимката става за отвори в тухла.
ESPACE - майстор
Перфоратор ти е нужен, махни ги тия биещи дрелки. Само мъки и нерви ще хабиш.
deianr - специалист
Нямам перфоратор, нито познат с такъв. Няма ли все пак да се справя с някое от двете?
Sandman - специалист
Аре бе, едно време само с перфоратори сме дупчили :-D

Става си с бормашината. Някога имах едно спарки с удар, с него съм дупчил в панелката у майка ми много. Като не ми е под ръка перфоратора сега въртя с един скил.
Хубава видия и переш. Вярно, по-бавно е от перфоратора и повече натискане, но си става. Само да не нацелиш някоя дебела планка в панела :-D
deianr - специалист
Видия? Имаш предвид свредлото ли?
Sandman - специалист
ср фев 03, 2021 5:06 pmdeianr написа:
Видия? Имаш предвид свредлото ли?
Да
Jacomo - специалист
Има и машини под наем.
lyubohar - майстор
Все пак гледай да не пробиеш целия панел,че оттатък ще се отвори голям гириз.
Ако пък оттатък е някакво сервизно помещение може да пробиеш целия панел и да ги хванеш със шпилки.
Почни с по малък диаметър.После с по голям.Така дупката ще стане по качествена,
че тези висящи шкафове се пълнят с какви ли не все тежки неща.
И си купи качествени видиеви свредла,не такива като от Лидл,че само мамата...
У дома майсторите на висящите шкафове ги бяха хванали с 4 винта.
Свалях шкафовете да пусна кабели за допълнителни контакти.
Познайте-двата винта бяха скъсани!
Chefo77 - майстор
Отиваш до железарията и си купуваш същото като твоето свредло (надявам се да е с видия отпред, здрава при това), но с по-малък диаметър - 5 или 6 мм. Разпробиваш първо с него, после с осмичката. И не дръж прекалено здраво дрелката, че ако спре в арматура, да не ти потроши ръцете.

Тема "Съвет за 2 дупки 8 мм в панел, без перфоратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: