Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
mkocev - специалист
Привет,
тъй като съм на етап "опъване на кабели", реших да се допитам до форума относно евентуалната охранителна система за къща и необходимите и кабели.

Не притежаваме съкровища, така че охранителна система, не е крайно необходима, но ми се ще да обезпеча кабелните трасета, в случай, че в някакъв момент решим да ползваме СОТ или някаква алармена система.

Приятел ми даваше съвет, да прекарам кабели до всички прозорци и врати за магнитни датчици.
Не разбирам от такива системи и не знам каква поддръжка на МУК (май така се казват) сензори имат по-читавите аларми.
Не знам дали това е по-добър вариант от обемните датчици, или е най-добре комбинация от описаните + видеокамери...
Дайте идея как да подходя оптимално, че да си спестя за в бъдеще видими кабели по стените или в ъглите или още по-лошият вариант (според половинката) - видими кабелни канали :)
nikolov333 - майстор
В апартамента пуснах гофрета под външната изолация, но там и вътрешно ми е така. Предвиди си и външнитете щори, понеже са с ел.двигатели и дистанционни и на къщата ги планирах така, понеже може да се затварят всички заедно с едно натискане или в определена ситуация.
mkocev - специалист
Благодаря за съветите!
По-скоро искам да разбера, какъв е оптималния вариант по отношение на датчици и съответно да преценя разположението им според типа и от там насетне ще е ясно какви кабели и т.н.
brum - майстор
Сот? Ако да - консултирай се с тях.

Много зависи какво искаш да пазиш. ПИР датчици във всяка стая са добър вариант. Прозореца могат да го счупят вместо да го отварят.

А може и да си краен - периметрова охрана.

Та бих оставил гофре с кабели за ПИР сензори. Местата ги избираш да са такива, че и през вратата, и през прозореца да влязат сензора да ги засича.

Ама ако няма СОТ ще плашиш гаргите. Ония им дреме, че нещо бучи. Ще влязат, ще напазаруват и ще си излязат.

Тема "Каква охранителна система за къща да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: