Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте приятели. Тук съм за да поискам и вашето мнение по следния въпрос.
Закупих газова горелка и туристическа 5л бутилка. Всичко е свързано и пристегнато здраво. Работи изрядно.
Работих по дадената задача с нея и я оставих на страна,но... след около час два се наложи да я използвам отново.
Развъртях първо кранчето на горелката и ми направи впечатление че вътре има газ,а аз винаги първо затварям добре бутилката,оставям да изгори газта в маркуча и тогава пристягам и горелката. Опитал съм със сапунена вода и от никъде няма изтичане на газ... но когато я оставя настрана и ми прави впечатление че се събира някаква газ в маркуча. Всичко е абсолютно ново... бутилка с паспорт,маркуч,скоби,както и самата горелка.
Какво е вашето мнение и как мога да прекъсна това изпускане на газ?

Прикачен файл

196988272_1104048693334193_8277086618503302114_n.jpg
196988272_1104048693334193_8277086618503302114_n.jpg (82.77 KиБ) Видяна 911 пъти
ky-kyy - майстор
Недей стяга крана на горелката и няма да имаш газ в маркуча :)
Djack - специалист
Разширява се газа в черния маркуч, особенно ако си го оставил на слънце. Опитай да изпуснеш "налягането" в маркуча втори път, без да отваряш крана на бутилката, да видиш, дали пак ще съсне.
вт юни 08, 2021 7:57 pmDjack написа:
Разширява се газа в черния маркуч, особенно ако си го оставил на слънце. Опитай да изпуснеш "налягането" в маркуча втори път, без да отваряш крана на бутилката, да видиш, дали пак ще съсне.
Да за съжаление... Случва се,а е прибрана в стая далеч от слънце.
Djack - специалист
Щом си пробвал бутилката със сапунка и не прави мехурчета, значи няма откъде да идва! Другия вариант е да са ти препълнили бутилката (случвало ми се е) и да приплюва течна фаза в маркуча, тогава ефекта ще е по-дълготраен!

Тема "Проблем с туристическа бутилка и горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: