Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
mkocev - специалист
От известно време съм се захванал да творя разни метални изделия с некомерсиална цел. Може да се каже, че вече добих някакъв опит със заварките и процеса като цяло, повече с телоподаващото, но и с електрожена.
Търсил съм информация по темата, предимно из български сайтове и форуми и общо-взето файда никаква.
Това, което съм разбрал/научил е от чуждоезични сайтове и видеа.
Като се изключи теорията, която човек евентуално би могъл да "получи" от интернет, ми се струва, че биха били доста полезни всякакви насоки и мнения за консумативите (и машините), които са достъпни на нашия пазар.
В процеса има доста консумативи, като се почне от тел и/или електроди и се стигне до кабели и машини.
Основната причина, която ме кара да пусна темата е, че не попаднах на достатъчно .... развита тема за въпросните консумативи и в частност за тел за телоподаващо у-во.
Тъй като съм се убедил от опит, че не е все тая с каква тел ще се заварява (или електроди), намирам за полезно споделянето на информация и личен опит по темата.
Ще се радвам, ако се заформи една полезна тема за начинаещите (а и не съвсем) заварчици и железари, в която всеки да сподели опит с използваните от него материали и консумативи.
За да не започва темата без въпрос, бихте ли ми препоръчали тел с дебелина 0.8мм (ако изобщо има някакво значение дебелината, или поне да не кажете, че не давам достатъчно инфо :)) за газово заваряване с телоподаващо с коргон/микс?
BLUEPUPIL - майстор
нед юни 13, 2021 11:01 pmmkocev написа:
За да не започва темата без въпрос, бихте ли ми препоръчали
тел с дебелина 0.8мм (ако изобщо има някакво значение
дебелината, или поне да не кажете, че не давам достатъчно инфо :))
за газово заваряване с телоподаващо с коргон/микс?
За черна стомана:
1..Най-добрата в европата е от Италия-
INEFIL ER70S-6 .030 MIG Wire
2..Най-много почитатели в Америка има тяхната-
Lincoln SuperArc L-56 .030 MIG Welding Wire
:partyman:

Тема "Консумативи за заваръчни апарати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: