Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
nikivid - помощник
Здравейте,
имам къща на село, която искам да охранявам с камери поради зачестилите набези в селото. Мисля, че 4 камери ще ми свършат работа (на всеки ъгъл на къщата).
Прекарал съм интернет и ми е необходимо камерите да са безжични за да не пробивам отвори за мрежови кабели. Ток мога да прекарам без да пробивам.
Понеже не посещавам селото често искам записите да се пазят по-дълго време, така че явно трябва да има някакъв ДВР с по-голям диск.
С Гугъл намерих това предложение:
https://camera-bg.com/kamera/bezzhichen ... ni-cherni/
Даже в момента четвъртата камера я дават подарък. Инсталацията изглежда лесна - само включваш, така че мисля да спестя и пари за монтажа. ДВР-а може да се наблюдава дистанционно през интернет.
Моля за компетентно мнение, избора ми добър ле е? Трябва ли да се съобразя с още нещо?
Благодаря предварително!
miroki - майстор
Не забелязах да пише нещо за нощен режим.
Свалях едни записи вчера, от дневни камери и само на котките очите се виждат, въпреки прожектора.

Може да не са професионални, но погледни тези камери (разлините им разновидности), имам доста познати доволни от тях, както и от соларният им вариант със сим карта.
https://robicam.bg/product/3xicsee/
Само си сваляй записа и не разчитай само на карта памет, чупят и крадат самите камери да им вземат записа.
nikivid - помощник
Пише за нощния режим - до 25 метра. Нямам голям двор така, че и 10-15м ще са ми достатъчни да гледам какво става около къщата.
Тези камери които ми предлагате са без ДВР. Исках да има ДВР точно поради това, което отбелязвате - ако откраднат камерите да не заминат и записите с тях.
Понеже в комплекта ДВР-а е безжичен мисля да го скрия и така поне няма да могат да го открият по връзка с мрежов кабел с камерите, ако имаше такава. Като ги знам какви са ни апашите едва ли ще се сетят да се хвърлят да търсят къде е ДВР-а.
Търся черни камери понеже ще са под стрехата (която е тъмно синя) и ще са по-незабележими.
torbalan - Дървен философ
пон юли 05, 2021 1:41 pmnikivid написа:
...
Понеже не посещавам селото често искам записите да се пазят по-дълго време, така че явно трябва да има някакъв ДВР с по-голям диск.
...
Въпросния комплект, който си харесал, няма диск. Трябва допълнително да купиш или ако имаш хартисал от лаптоп.
nikivid - помощник
пон юли 05, 2021 3:21 pmtorbalan написа:
пон юли 05, 2021 1:41 pmnikivid написа:
...
Понеже не посещавам селото често искам записите да се пазят по-дълго време, така че явно трябва да има някакъв ДВР с по-голям диск.
...
Въпросния комплект, който си харесал, няма диск. Трябва допълнително да купиш или ако имаш хартисал от лаптоп.
Мерси, вярно, че ще трябва и диск. Ще им звънна да видя още нещо трябва ли......
burkov - специалист
Робикам или Xiaomi, имат варианти с облачно съхранение на данните. Иначе влизат у вас, гепят DVR-a и все тая че го има. Аз ползвам xiaomi, но са за вътрешен монтаж. Сега купувам и за отвън. Цената ще е горе долу подобна на моделите с DVR.
nikivid - помощник
пон юли 05, 2021 4:45 pmburkov написа:
Робикам или Xiaomi, имат варианти с облачно съхранение на данните. Иначе влизат у вас, гепят DVR-a и все тая че го има. Аз ползвам xiaomi, но са за вътрешен монтаж. Сега купувам и за отвън. Цената ще е горе долу подобна на моделите с DVR.
Здравейте, облачното съхранение отделно ли се заплаща?
hidrazin - майстор
пон юли 05, 2021 1:41 pmnikivid написа:
Даже в момента четвъртата камера я дават подарък.
При такава цена нямаш нищо безплатно а всичко е умножено поне по 1,5-2
:partyman:
burkov - специалист
При робикам, беше допълнително заплащането и имаше различни пакети. Плюса на тяхната камера беше в нощните снимки. По-добре се виждаше с IR от колкото на xiaomi. Таже накрая добавих една лампа със сензор за да съм сигурен че ще се виждат лицата като хората.
При xiaomi, има и беплатен период. Мисля че до 14 назад може да се гледа безплатно, но не откривам никъде информация в момента. Отделно тази камера поддържа и външен локален диск освен карта памет, така че може на принципа на DVR-a да се скрие някъде един NAS.
miroki - майстор
пон юли 05, 2021 3:00 pmnikivid написа:
Тези камери които ми предлагате са без ДВР. Исках да има ДВР точно поради това, което отбелязвате
Прегледай запис от нощна снимка за да видиш дали ти харесва.
Тези Нямат NVR, за това са много по-евтини за способностите си. Въртят се сами и следват обекта и покриват по-голям терен. Както и може да си говориш с човека там, може и вестникарят. А записват на облака и на карта памет. Отначало облака е безплатен.
Може да записваш и на телефона, вероятно и другаде. Аз нямам такава.
Може с телефона да я въртиш постоянно и да си оглеждаш имота.
С DVR не гледай, това е старата технология, гледай NVR.

Тема "Безжични WiFi камери за наблюдение със запис" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: