• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
alex_beast - напреднал
Здравейте на всички
Незнам дали тук му е мястото ама ще питам пък некой ако знае ще каже
Та на вилата си съм пуснал зайци досега вече 3 години много рядко ще ми умре некое зайче и то от новородените
ама онзи ден намерих три на по 3-4 месеца мъртви
имаха следи от ухапано на неколко места .,.,..,.,.,имам котка на вилата ама досега никога не ги е закачала
а съседа ми каза,че е видял голям смок
та въпроса ми е как се хваща смок или как да си защитя зайчетата те са си пуснати на двора около 150 квадрата
brick - специалист
Невестулка? Не знам как изглежда ухапаното, но тя убива "за спорта" животни, които няма да изяде. Много е нагла и дръзка, скача и на доста по-едри от нея животни.
Ако зайците ви ги е надушила невестулка, закъсали сте я (и те също) - само във волиера ще са в безопасност, и то качествено уплътнена, защото невестулката е способна да прониква през доста тесни процепи.

Смокът не е отровен и 3-4-месечен заек му е извън възможностите като плячка.
alex_beast - напреднал
пон юли 26, 2021 11:34 ambrick написа:
Невестулка? Не знам как изглежда ухапаното, но тя убива "за спорта" животни, които няма да изяде. Много е нагла и дръзка, скача и на доста по-едри от нея животни.
Ако зайците ви ги е надушила невестулка, закъсали сте я (и те също) - само във волиера ще са в безопасност, и то качествено уплътнена, защото невестулката е способна да прониква през доста тесни процепи.

Смокът не е отровен и 3-4-месечен заек му е извън възможностите като плячка.
незнам аз преди години пуснах 3 заека още тогава изгониха котката
а сега са около 50 за тея години толко съм и изклал
веднъж седмично им сипвам вода и по един чувал захранка то и двора си е тревясал та си пасат
та мисълта ми е не се ли пазят сами
оградата е 2 метра и половина бетонови блокчета
ако е невестулка как да я хвана или прогоня
kuger - майстор
пон юли 26, 2021 11:59 amalex_beast написа:
пон юли 26, 2021 11:34 ambrick написа:
Невестулка? Не знам как изглежда ухапаното, но тя убива "за спорта" животни, които няма да изяде. Много е нагла и дръзка, скача и на доста по-едри от нея животни.
Ако зайците ви ги е надушила невестулка, закъсали сте я (и те също) - само във волиера ще са в безопасност, и то качествено уплътнена, защото невестулката е способна да прониква през доста тесни процепи.

Смокът не е отровен и 3-4-месечен заек му е извън възможностите като плячка.
незнам аз преди години пуснах 3 заека още тогава изгониха котката
а сега са около 50 за тея години толко съм и изклал
веднъж седмично им сипвам вода и по един чувал захранка то и двора си е тревясал та си пасат
та мисълта ми е не се ли пазят сами
оградата е 2 метра и половина бетонови блокчета
ако е невестулка как да я хвана или прогоня
Заека няма проблеми с котките, невестулки и белки си ги ловя с това:
Прикачен файл:
5006_ztn23rlh8b2gm4v8.png
vlax - майстор
пон юли 26, 2021 11:59 amalex_beast написа:
ако е невестулка как да я хвана или прогоня
Ето ти малко материал за четене.ЦЪК :)
:partyman:
alex_beast - напреднал
пон юли 26, 2021 2:07 pmkuger написа:
пон юли 26, 2021 11:59 amalex_beast написа:
пон юли 26, 2021 11:34 ambrick написа:
Невестулка? Не знам как изглежда ухапаното, но тя убива "за спорта" животни, които няма да изяде. Много е нагла и дръзка, скача и на доста по-едри от нея животни.
Ако зайците ви ги е надушила невестулка, закъсали сте я (и те също) - само във волиера ще са в безопасност, и то качествено уплътнена, защото невестулката е способна да прониква през доста тесни процепи.

Смокът не е отровен и 3-4-месечен заек му е извън възможностите като плячка.
незнам аз преди години пуснах 3 заека още тогава изгониха котката
а сега са около 50 за тея години толко съм и изклал
веднъж седмично им сипвам вода и по един чувал захранка то и двора си е тревясал та си пасат
та мисълта ми е не се ли пазят сами
оградата е 2 метра и половина бетонови блокчета
ако е невестулка как да я хвана или прогоня
Заека няма проблеми с котките, невестулки и белки си ги ловя с това:
5006_ztn23rlh8b2gm4v8.png
това може ли да го сложа насред двора .,.,.,.нема ли да се хване некой заек
предполагам ,че върши работа за таван или за дрруго место ама мойте зайци са пуснати из двора
kuger - майстор
пон юли 26, 2021 10:53 pmalex_beast написа:
това може ли да го сложа насред двора .,.,.,.нема ли да се хване некой заек
предполагам ,че върши работа за таван или за друго место, ама моите зайци са пуснати из двора.
Това ще го сложиш там, където други животни да нямат достъп до него. Аз го поставих в гаража и си хванах две белки, не ги убих, разселих ги. Имам и снимки постнати някъде.
resistbody - майстор
пон юли 26, 2021 11:01 pmkuger написа:
пон юли 26, 2021 10:53 pmalex_beast написа:
това може ли да го сложа насред двора .,.,.,.нема ли да се хване некой заек
предполагам ,че върши работа за таван или за друго место, ама моите зайци са пуснати из двора.
Това ще го сложиш там, където други животни да нямат достъп до него. Аз го поставих в гаража и си хванах две белки, не ги убих, разселих ги. Имам и снимки постнати някъде.
Батко аз миналия ден разкривах керемиди да гоня заек мушнал се в чатията на къщата.. беше се научил да отваря клетката и да бяга.. ама как се е качил на покрива не зная... май дядката му тегли ножа, че му писна да го гони.. прилагам снимка за доказателство..
Прикачен файл:
заек.jpg



има много белки ама нямам нападнати.. много измряха от жегите.. ма са и в клетки нашите.. така буща за 2 дена ще са тоталка..

едит: капана където се вижда е за котки, разселвах ги хуманно, че има една луда комшийка дето има 20..
alex_beast - напреднал
пон юли 26, 2021 11:55 pmresistbody написа:
пон юли 26, 2021 11:01 pmkuger написа:
пон юли 26, 2021 10:53 pmalex_beast написа:
това може ли да го сложа насред двора .,.,.,.нема ли да се хване некой заек
предполагам ,че върши работа за таван или за друго место, ама моите зайци са пуснати из двора.
Това ще го сложиш там, където други животни да нямат достъп до него. Аз го поставих в гаража и си хванах две белки, не ги убих, разселих ги. Имам и снимки постнати някъде.
Батко аз миналия ден разкривах керемиди да гоня заек мушнал се в чатията на къщата.. беше се научил да отваря клетката и да бяга.. ама как се е качил на покрива не зная... май дядката му тегли ножа, че му писна да го гони.. прилагам снимка за доказателство..

заек.jpg




има много белки ама нямам нападнати.. много измряха от жегите.. ма са и в клетки нашите.. така буща за 2 дена ще са тоталка..

едит: капана където се вижда е за котки, разселвах ги хуманно, че има една луда комшийка дето има 20..
и аз имах неколко умрели от жегата
ама мойте са си много -тате изпозакла 15тина и пак си имам около 50
а и малкия им се радва от както се роди сина ми съм си направил цела зоологическа градина
ти каза котки .,.,.,.,.. е оня ден си е намерил некво коте и си го донесе а тва е трета котка вкъщи
дано да спре да ги харесва на мене 1-макс 2 ми стигат оти си живеем на село а тука ако немаш котка ше имаш много мишки
ХАХАХАХА, а те тоя твоя заек ако го имам ще си го оставим за талисман
като бех малък имахме кози и едно малко козле се качваше на сушината ,а стареца Бог да го прости седи отдоле
и псува -мама ти да ева само да слезнеш я ше ти кажем :axe: :-D :-D :-D
alex_beast - напреднал
пон юли 26, 2021 2:17 pmvlax написа:
пон юли 26, 2021 11:59 amalex_beast написа:
ако е невестулка как да я хвана или прогоня
Ето ти малко материал за четене.ЦЪК :)
:partyman:
от тва къде изчетох или требе да им пущим азис или да остаим тъщата за плашило
ама и в двата случая не мисла ,че зайците ше го понесът
  • 1
  • 2

Тема "Ухапан заек" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: