Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
ridik - специалист
съб авг 14, 2021 8:57 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет авг 13, 2021 10:46 pmridik написа:
утре я чакам
Утрето (днес) настъпи, мина и премина.
Пиете кафе в несвяст, пиете и черпите съседите, или още нещо се объркало?
Плакна се на морето.Единственото което успях да направя преди това е да сменя старата с новата помпа.Разлики осезаемо между новата и старата нямаше.Малко по тежко се въртеше старата и при надуване с уста на изхода на водата пропускаше доста въздух.Новата по лесно се въртеше и нямаше или почти няма обратно пропускане.Единствено ме смути че на новата на изхода има някаква пружина свободно поставена ,без някаква причина споед мен .
чет авг 12, 2021 7:44 pmТрифон П.Трифонов написа:
...
Провери трипътния магнит вентил! Ако е заминала бубинката или механично не може да затвори добре, ще губи налягане преди групата.
Бях писал- това не е "пуф" машинка.
Преди групата е, тази джаджа.
https://combinabar.bg/bg-bg/category/pr ... 687601285/

Приятно плацикане!
ridik - специалист
Поне на пръв поглед няма проблеми с вентила спира и тръгва коректно с натискане на копчето .Не прокапва при достигане на налягане 1,5 в котела, нещо което съм виждал при някои машини.
Тя и помпата беше виновна, но и новата не работи!!! Дали? Не, че е невъзможно, но...
Защо просто не го провериш?!
Къде трябва да прокапе, при какъв тип машини прокапва, как работи този трипътник- НО или НЗ е към групата.......?
Е на такива въпроси ако си отговориш, няма да подмениш цялата машина докато проработи.
ridik - специалист
съб авг 21, 2021 10:43 pmТрифон П.Трифонов написа:
Тя и помпата беше виновна, но и новата не работи!!! Дали? Не, че е невъзможно, но...
Защо просто не го провериш?!
Къде трябва да прокапе, при какъв тип машини прокапва, как работи този трипътник- НО или НЗ е към групата.......?
Е на такива въпроси ако си отговориш, няма да подмениш цялата машина докато проработи.
Така , днес се прибрах и нали ме подкокороса хванах се наново.За помпата която купих изобщо не съжалявам, но както каза се появи друг проблем.
този магнет вентил който показа има някакъв проблем или е от нещо друго.За помпата казах че не съжалявам защото при предишната изобщо не стигаше 6 бара и вървеше постоянно, а качваше до 3 бара. При тази както виждаш качва 6 бара и нещо я изключва преди да достигне 9бара. Раглобих вентила и нямаше никакви проблеми. Здрави клапани и пружини,електромагнитната котва работи, но при достигане на 6бара нещо изключва помпата и при падане на 3 пак я влючва.След няколко опита видях и , че от преливника на трипътника потича и вода.Тоест май той разтоварва налягането, но дали и той пуска и спира помпата така и защо при положение , че всичко му е изправно.Предвиден е да изпуска при 10 бара.
А ти какво налягане очакваш да направи.............?!!

Сложи кафе в цедката! Тампирай добре! Опитай пак!
ridik - специалист
нед авг 22, 2021 4:50 pmТрифон П.Трифонов написа:
А ти какво налягане очакваш да направи.............?!!

Сложи кафе в цедката! Тампирай добре! Опитай пак!
Пробвах и това но става абсолютно същото даже запуших и цедката.Спиране на помпата при 6 бара и тръгване при 3.
Остава да тестваш "трипътника", както и да проследиш комутацията на помпата.
Сервиза може да ти струва по малко.

Дистанционно толкова- предавам се.
Скорошни кафета!
kozl - майстор
Вероятно нейде има пресостат, който изключва на 6 и включва на 3 бара :?
Може и да има термична защита на двигателя на помпата по претоварване по ток, обаче тогава връзката с налягянето е някакво съвпадение.
Каква е ролята на трипътния вентил?
То и в простите кафе машини има подобие на такъв към изходя за пара.
ridik - специалист
Пресостата е един . Той включва нагревателя при падане на налягането в бойлера под 0,5 бара и го изключва при достигане на 1 .2-3-4 бара.Единствената друга електроника е едно реле за авт. пълнене и този магнет вентил.Днес ако ми остане време ще изключа тока на трипътника и ще видя дали при запуск ще тръгне помпата и ако тръгне дали ще направи налягане без такова прекъсване.

Тема "Brasilia Portofino проблем с налягането" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: