Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
kozl - майстор
чет авг 12, 2021 7:44 pmТрифон П.Трифонов написа:
Козлин, стига чеса уа брат! ^
Гложди ме логиката за константното налягане, което ме навежда на мисълта, че клапана го регулира. А ако клапана е влязъл в регулация, значи помпата може повече :?
И все пак ако аз требеше да тествам помпата, щех да запуша байпаса през клапана и да сложа кеклов кран в правилната посока с манометър преди него на изхода на помпата. Па може и предпазен клапан от бойлер в групата, че той е към 8 бара за по-сигурно. Помпата тръгва на отворен кеклов кран и постепенно се затваря. И като не вдигне 8 бара, ремонт или замяна.
пет авг 13, 2021 7:05 amkozl написа:
Не повече, а много повече.
Около 8 бара са нужни за перфектното еспресо.
Все си мисля, че с един хубав оглед на помпата би могло да се прецени каква е причината, но...нещата са в ръцете на собственика.
Казва, че е опитал така, онака.... Това значи, че клапанът не е влязъл в регулация. Твърди, че го е човъркал, а това щеше да променя нещата на изхода. Той обаче получава 2 бара от помпата.
Прекалено усложняваш теста, но обяснимо е, предвид липсата на поне 5 минути опит, в подобна материя.
kozl - майстор
чет авг 12, 2021 4:42 pmridik написа:
Точно от там се опитах да го настроя но нямаше никаква промяна. Когато помпата смуче от бутилката дига 3 бара и това е .Ако е от водопровода , самия той дава 3 бара и при пуск на помпата налягането не се покачва.
Налягането не се покачва, значи нещо го регулира на 3 бара.
ridik написа:
Досега се потих с нея.Първо откачих помпата и я пробвах на голо.Неще да дигне повече от 4 бара при положение че водопровода помага да с 2 бара.Разглобих помпата . Всичко здраво без теч.Пак я сглобих и пак същото 4бара.Явно ще трябва друга помпа.
След човъркане вече са 4 бара и все пак има некво подобрение :?

А като нема пружинки, кво ги кара тези лопатки пластини да се притискат към статорния цилиндър :?
Кориолисовото ускорение, а може би хидравличен натиск от високото налягане в изхода на помпата :?
пет авг 13, 2021 8:06 amkozl написа:

След човъркане вече са 4 бара и все пак има некво подобрение :?

А като нема пружинки, кво ги кара тези лопатки пластини да се притискат към статорния цилиндър :?
Кориолисовото ускорение, а може би хидравличен натиск от високото налягане в изхода на помпата :?
С едничкото уточнение, че входното, от водопровода е 2 бара.
Та колко прави 4-2?
Може да е нещо дребно, но като няма око да го види...Може пък помпата да е щета. Така, на аба, толкос.
Знаеш ли колко преди да падне до 2,3 или 4 бара, тази машина би посетила сервиз? Доста преди това би спряла да прави сносно кафе, а то, налягането, не се губи постепенно, от едно нормално износване. Стояла е известно време неизползвана. Знаеш, че една кола, или пък жена, като не се карат редовно...

Носиш ли си редовно челната кинезио лента?
ridik - специалист
Пробата я направих подобно на този клип.
На входа свързах водопровода , а на изхода манометър.При подаване на вода манометъра вдигна 2 бара.При запуск на помпата налягането си остана 2 бара.Почнах да навивам клапана като при затягане до упор помпата качи едва до 4 бара и така работи 1-2 минути без промяна.Както чета при затегнат до край клапан „байпасът„ на помпата би трябвало да е затворен и помпата да нагнети до откат, тоест колкото може 10-15 а им дават на тези помпи и 25бара, но тя не го направи . Та или помпата не става или клапанът е с повреда която аз не виждам.Единственото което ми идва на ум да затапя клапана за да видя дали ще вдигне по голямо налягане .Тогава явно клапанът е повреден и постоянно изпуска налягане.Сега като гледам повторно клипа виждам че помпата държи 8 бара и след като е спрял ел мотора.А при моята веднага след като я спра и пада на 2 бара и това ме навежда на мисълта че клапанът наистина изпуска и при затворено до край положение.
kozl - майстор
пет авг 13, 2021 1:55 pmridik написа:
На входа свързах водопровода , а на изхода манометър.При подаване на вода манометъра вдигна 2 бара.При запуск на помпата налягането си остана 2 бара.Почнах да навивам клапана като при затягане до упор помпата качи едва до 4 бара и така работи 1-2 минути без промяна.Както чета при затегнат до край клапан „байпасът„ на помпата би трябвало да е затворен и помпата да нагнети до откат, тоест колкото може 10-15 а им дават на тези помпи и 25бара, но тя не го направи . Та или помпата не става или клапанът е с повреда която аз не виждам.Единственото което ми идва на ум да затапя клапана за да видя дали ще вдигне по голямо налягане .Тогава явно клапанът е повреден и постоянно изпуска налягане.Сега като гледам повторно клипа виждам че помпата държи 8 бара и след като е спрял ел мотора.А при моята веднага след като я спра и пада на 2 бара и това ме навежда на мисълта че клапанът наистина изпуска и при затворено до край положение.
Аз продължавам да си мисля, че на клапана му е счупена пружината. От съображение за дуракоустойчивост аз не бих направил клапана да може да се затяга до край до упор в стъблото на кеклата. Бих оставил свободен ход на пружината, който примерно да е за 10 бара и повече да не може да се натяга и да се покачва налягането на сработване на байпаса.
Като натягаш клапана все пак си влязъл в регулацията му до 4 бара, при което обаче ако пружината е счупена, то натиска е станал по-малък и съответно налягането на сработване на клкапана се е намалило. А резбата при натягащия болт е свършила и пружината не може да осигури повече натиск в-у кеклата и така тя отваря при по-ниско налягане. Ако съм уцелил проблема трябва да постигнеш същото налягане като захраниш помпата от съд, т.е. без допълнително налягане. Примерно това де писа, че от водопровода и от съда е все 3 бара.
Това, че тази на клипа държи налягане като е спряла може да се дължи на онзи шестограм зад манометъра, който да е ОК (обратен клапан). Струва ми се, че нещо бъркаш клапаните. Този байпасния клапан няма за цел да задържа налягане. Той дори и да държи плътно течността ще се процеди през луфтовете на лопатките на помпата и налягането ще спадне
ridik - специалист
Целта на клапана е да изпуска като баланс клапан на компресор налягането над 9бара примерно.Покачи ли се над 9 клапанът пропуска излишното обратно към входа.Както и да е досега се занимавах с нея .Затапих напълно клапанът и качи с зор до 5 бара.Явно помпата е за у коша.Търсих някъде ремонтни комплекти но явно не сме Англия или Италия та ще е нова.А колкото до пружините всичко с тях е наред.
На магазина. Машината е хубава. Според мен заслужава да се възстанови.
Настрои ли се добре, кафето от такава машина няма нищо общо с кафе от "пуф" машинка.
Преди година купих една стара Gaggia, с кафемелачка, от истинските.
Профилактика и настройка искаше само.
ridik - специалист
пет авг 13, 2021 5:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
На магазина. Машината е хубава. Според мен заслужава да се възстанови.
Настрои ли се добре, кафето от такава машина няма нищо общо с кафе от "пуф" машинка.
Преди година купих една стара Gaggia, с кафемелачка, от истинските.
Профилактика и настройка искаше само.
утре я чакам
https://coffeeland-bg.com/bg-bg/categor ... 770057894/
пет авг 13, 2021 10:46 pmridik написа:
утре я чакам
Утрето (днес) настъпи, мина и премина.
Пиете кафе в несвяст, пиете и черпите съседите, или още нещо се объркало?

Тема "Brasilia Portofino проблем с налягането" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: