• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
aiako - специалист
Това нормално ли е за кухненска мивка на 3 дни от Интер Керамикс. :finga: =D>

Изображение
Изображение
Изображение
gogo7777 - майстор
Не е нормално.
Това в мивката капки ли са или надуло се хромно покритие?
:roll:
aiako - специалист
Въпроса е риторичен , тука всички знаем че не е нормално. Капки са. Като цяло има проблем с сплавта , цялата мивка става на точици ръжда. Според гаранционната карта ръждата не се покрива от гаранцията. Пуснал съм темата по-скоро за да си имате едно на ум. [-(
iliya_i - майстор
Ами то Китайско менте според марката....

А всъщност по документ какъв е материала на мивката, че гаранцията и не покрива ръжда?
aiako - специалист
По касова бележка и модел е Алпака.
Писах един имейл на интеркерамикс да ги питам нормалано ли е това за техните мивки ?

Ето го отговора:
Здравейте,
Този проблем се получава, че изделието не се подсушава след ползване..
Не подсушавайте и не почиствайте алпаката със препарати на киселинна основа.
Почистете алпаката със гъбичка с препарат за прозорци и във бъдеще ако спазвате описанието на гаранционната карта няма да имате проблеми.
Ето сега въпроса ми към вас е , това нормален отговор ли е ? :-D
lyubohar - майстор
Първо това трябва да се казва неръждавейка(хром никел).Второ би трябвало да се почиства с всякакви препарати и никаква корозия.Имам мивка на повече от 30г.и е като нова.Нещо те мотаят.Потърси си правата!
MamaMy - майстор
Имам един гел на киселинна основа за почистване на алпака. Дори на марковата мивка на работа след като мих едни фитинги и не изплакнах мивката се получиха много гадни матирани петна. След няколко дена започнаха да ръждясват та се наложи да търкам мивката с пясък. Явно киселината си оказва влияние. Интересното е, че руски лъжички почистени с този гел също стават матови, но не ръждясват. Явно си зависи и от състава на метала. Отговора е нормален. Все пак те не са производител на ламарината, а и не знаят вие какви препарати ползвате.
zz_stefanov - майстор
Тя киселинността оказва влияние, и аз такава мивка я матирах с една химия. Но за да е на точки, материалът е некачествен и има включвания, които са си ръждясващи.
Такива точки съм намирал по евтините китайски неръждаеми съдини.
lyubohar - майстор
Много грешно тези мивки се наричат алпака.
Тази сплав съдържа мед,цинк и около 5%никел.
Навремето са правили много неща от нея,включително и прибори.И се влияе от препарати.Мивки,тенджери се правят от хром никелова стомана и не се влияят от препарати.
torbalan - Дървен философ
Смени я и внимавай, като избираш нова мивка.

Другия вариант е докато ти писне да я гледаш. Ръждата в мивката не е нещо вредно или опасно.
Само е неприятно за гледане.
  • 1
  • 2

Тема "Корозия по кухненска мивка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: