• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
infomar
Имам фотоапарат SH740HS.
Всякакви опити да прехвърля снимки по какъвто и да е начин с wi-fi или Блутуд са неуспешно.
Става само с кабел и няма проблем, но искам да става и без кабел.
Никъде не намирам как става номера. Има в менюто някакви опции, една дузина специалисти се мъчиха да го свържат и удариха на камък. Става само с телефон, но не и с лаптоп или настолен компютър.
Някой да подскаже как става?

Ако не е за това място, моля да преместите темата.
jekasus - майстор
Явно нямат приложение за майкрософт, само за гугъл и иос.
Поне това набързо видях.
infomar
Голяма компания, а нямат сили и възможности да го направят.
Не го бях проверил преди покупката, ама можеш ли всичко да проверяваш.
Благодаря.
kozl - майстор
Е като има за Гугъл, дали ще е възможно да се пращят снимките в Гутъл диск, после от там в компа.
Е ще трябва и регистрация в Гуглето.
infomar
чет сеп 09, 2021 7:34 amkozl написа:
Е като има за Гугъл, дали ще е възможно да се пращят снимките в Гутъл диск, после от там в компа.
Е ще трябва и регистрация в Гуглето.
Пробвах го номерът с Гуглето.
Качих пробно 2-3 снимки. Работи добре. Интересното е, че след регистрацията, компютърът ми започна да се държи странно - работеше без нищо да правя на него. Не съм специалист по компютрите, но говорих с по-разбиращи от мен и ме посъветваха да деинсталирам приложението и пак да наблюдавам. Деинсталирах го и всичко се оправи.
Та не знам какви действия извършва това приложение. Свалено е от официалното място, не е пиратско. Та тези "облачни" услуги не ми са по вкусът. Който иска да си ги ползва.
Продължавам да твърдя, че сериозна компания, която има претенции за световен лидер в подобна област трябва да поддържа директна услуга. Не съм се съмнявал, че е така, а се оказа, че е гола вода.
gnt69 - майстор
чет сеп 09, 2021 7:51 aminfomar написа:
Продължавам да твърдя, че сериозна компания, която има претенции за световен лидер в подобна област трябва да поддържа директна услуга. Не съм се съмнявал, че е така, а се оказа, че е гола вода.
И аз прочетох и пише че става.

Съвместима операционна система
PC и Macintosh
Windows 10/8.1/8/7 SP1 {под линия}
Mac OS X 10,9 / 10,10 / 10,11

За Wi-Fi връзка с компютър:
Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 SP1
Mac OS X 10,9 / 10,10

За Image Transfer Utility:
Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 SP1
Mac OS X 10,9 / 10,10 / 10,11

Софтуер
Друго
Image Transfer Utility
Приложението Camera Connect се предлага за устройства с iOS и Android

Ако не стане питай ги.
ЦЪК
infomar
чет сеп 09, 2021 8:18 amgnt69 написа:
чет сеп 09, 2021 7:51 aminfomar написа:
Продължавам да твърдя, че сериозна компания, която има претенции за световен лидер в подобна област трябва да поддържа директна услуга. Не съм се съмнявал, че е така, а се оказа, че е гола вода.
И аз прочетох и пише че става.
Ако не стане питай ги.
ЦЪК
Прав си, пише, че става, но явно вината е в двамата компютърни специалисти които се опитаха всякак си да го свържат и не успях. За това и попитах във форума.
Ще звънна и в офисът на КАНОН.
Благодаря.

Съвместима операционна система
PC и Macintosh
Windows 10/8.1/8/7 SP1 {под линия}
Употребата на Wi-Fi функциите може да е ограничена в някои държави или региони. Wi-Fi поддръжката е различна за различните устройства и региони.
Mac OS X 10,9 / 10,10 / 10,11

За Wi-Fi връзка с компютър:
Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 SP1

Mac OS X 10,9 / 10,10
Lutchezar - майстор
А по usb кабел не става ли?
infomar
чет сеп 09, 2021 9:44 amLutchezar написа:
А по usb кабел не става ли?
Става без проблем. Но искам да имам резервен вариант, ако отидa на друг компютър или се развали от много вадене/слагане механичният порт на USB-to.
gnt69 - майстор
чет сеп 09, 2021 10:35 aminfomar написа:
чет сеп 09, 2021 9:44 amLutchezar написа:
А по usb кабел не става ли?
Става без проблем. Но искам да имам резервен вариант, ако отидa на друг компютър или се развали от много вадене/слагане механичният порт на USB-to.
Още един вариант имаш ако извадиш картата и я завреш в четец или лаптоп. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Свързване на фотоапарат КАНОН с настолен компютър по wi-fi или блутуд." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: