• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
MamaMy - майстор
Ти само трябва да си благодарен, че тук пишат "такива" хора. Те са виждали и монтирали през живота си повече бойлери отколкото ти си сънувал. Ако не ти харесват техните мнения, никой не те ангажира с нищо. Прави го както искаш. Ако искаш хвани поредния мангал-пишман майстор да ти го сложи. И после да не забравиш да се похвалиш тук как са ти го сложили! :lol:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет окт 29, 2021 7:59 pmi486 написа:
...Не знам защо се...
Покажи таблицата с данните на новия бойлер
И старите куки
Обикновено има как да се направи
Какви са тухлите, как са заработени куките?

Ако тухлата е плътна, както е при мен и не махаш старите куки, не виждам никакъв проблем да дупчиш където си искаш.
kozl - майстор
От туххли до тухли, разлика голема.
Аз не съм монтирал много бойлери, само няколко и всите са на анкери.
Има анкери за тухли + лепило за анкери. А може и шпилки да залепиш. Лепило има и по 10 и по повече лева, обичайно към 20 лв. Една туба е 300 млл. Може да я разпределиш в двете дупки, защото отвориш ли го, требе да се ползва, няма трайност.
А да и ако отворите минават през плочки не пълни близо до плочките, вкарвай по навътре, че аз така спуках 2 плочки и не помня каква марка беше лепилото.
chapara - майстор
Ще ме Умрете от смях, производителите на бойлери ще фалирате😁 Има си науки като Статика, Динамика и Съпротивление на матерялите. Върти дупките, тежеста работи на срез спрямо крепежа. Или смени планките както те посъветваха. Голяма дилема, врътни с бургия 6мм.и ще разбереш на къде духа вятъра😎
kozl - майстор
съб окт 30, 2021 11:21 pmchapara написа:
Ще ме Умрете от смях, производителите на бойлери ще фалирате😁 Има си науки като Статика, Динамика и Съпротивление на матерялите. Върти дупките, тежеста работи на срез спрямо крепежа. Или смени планките както те посъветваха. Голяма дилема, врътни с бургия 6мм.и ще разбереш на къде духа вятъра😎
Чапи и трите науки съм ги минал.
Това в синьото е верно само ако центъра на тежестта е в линията на среза. Ако не ще има огъване в дюбела, а специално при бойлера и опън в дюбела. Опъна от това, защото бойлера обичайно е подпрян в долната си точка към стената, а това създава момент откъдето и силата на опън в дюбела.

И ако ти не си виждал паднал бойлер с измъкнати дюбели - аз съм виждал. И не само тва, ами аз требеше да се срамувам пред собствениците, а не тези де го беха увисили.
И ич не ми беше смешно потънах от срам заради други мАстори дека са монтирали "иляди" бойлери :xplode:
  • 1
  • 2

Тема "Близост на дюбели в тухлена стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: