• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
i486 - специалист
Имам стари куки в тухлена стена за закачане на 80л бойлер. Въпросът е колко е минималното разстояние, на което надеждно може да се пробият други дупки? Не знам дали има официални препоръки някъде (от производител на крепежни елементи). Знам, че 10-20см ще са добре, но в случая е желателно новите куки да са примерно на 3-5 см под старите. Новият бойлер не може да се закачи на старите поради разлика в модела, но и не може да слиза много надолу. Не съм го купил още, гледам по таблиците с данните му.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не знам конкретния бойлер, но при мен от 50 години бойлерите висят все на едни два болта ...
fantom - специалист
и при мен имаше подобен проблем, но вместо да слагам нови дюбели и т.н. с една планка всичко заспа...
ky-kyy - майстор
Планката за окачване от стария бойлер, я премести на новия. Евентуално може да се наложи да се пробият нови дупки на самата планка.
i486 - специалист
Все пак въпросът е за разстояние между дюбели поне като теория. Подробностите за бойлера можеше да ги пропусна. Споменах ги за по-точна преценка колко тежък товар ще виси.
ky-kyy - майстор
пет окт 29, 2021 5:29 pmi486 написа:
Все пак въпросът е за разстояние между дюбели поне като теория. Подробностите за бойлера можеше да ги пропусна. Споменах ги за по-точна преценка колко тежък товар ще виси.
И как мислиш, някой, без да е видял на място, да ти отговори. Точно затова, човек се обръща към майстор, защото той може да прецени кое и как точно да го изпълни. Универсална рецепта, няма.

Ама ти си знаеш, де.....Ако достатъчно дълго питаш, все някой ще ти я даде вълшебната формула.
i486 - специалист
Значи майстор на око ще каже "Tия дюбели на 4см един от друг ми изглеждат наблизо. Трябва да са поне на 10-12см за да държат здраво." - така ли? Нещо се отклонява темата.
ky-kyy - майстор
Естествено е, че нищо не си разбрал и няма и да разбереш, какво ти пее ВЕФ-а....Кака Руска имаше много хубав и описващ ситуацията подпис, не знам защо го махна....

Последен опит - Майстора, ще ти свърши работата и ще окачи каквото искаш да е окачено. А ти си лайкай из интернет пространството. :rock:
iliya_i - майстор
пет окт 29, 2021 6:06 pmi486 написа:
Нещо се отклонява темата.
Тя темата изначално е отклонена, от идеята за "най-прекрасен" бойлер, дето ще да е вечен.
Аз си карам от години с една и съща марка (е и нейният наследник) за да не се вкарвам в излишен екшън.
И не рева, че бойлерите им карат само по 15-16 години, вместо "вечните", дето никога не дефектират.
Ама 300 лева за 15 години са едно, друго е да дадеш още 100+ лева за монтаж на бойлер, дето пак ще го хвърлиш за същите години.
i486 - специалист
пет окт 29, 2021 7:05 pmky-kyy написа:
Естествено е, че нищо не си разбрал и няма и да разбереш, какво ти пее ВЕФ-а....Кака Руска имаше много хубав и описващ ситуацията подпис, не знам защо го махна....

Последен опит - Майстора, ще ти свърши работата и ще окачи каквото искаш да е окачено. А ти си лайкай из интернет пространството. :rock:
Кой е тоя майстор - някой потребител от форума ли? Дай телефона на Майстора да го търся. Защото произволно хванат майстор монтажист на бойлери освен да ми създаде стабилен проблем друго няма да направи. Едно направя, 3 разваля - оправяй се. Ако беше голяма гола стена с един бойлер на нея нямаше да мисля за сантиметри. Но ти без да знаеш ситуацията явно си по-наясно. Не знам защо се изреждат да пишат хора, които няма какво да кажат по същество, но се заяждат и важничат.
  • 1
  • 2

Тема "Близост на дюбели в тухлена стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: