• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте, не разбирам много от газови котлони, но жената иска да готви на газ и купих двоен газов котлон. Проблема е, че след като изключа котлона и при следващо пускане не идва газ до него, ако махна вентила и го поставя пак котлона работи. От къде може да идва проблема.
LazarGanev - "Велик майстор"
Какъв е цветът му - черен, бял, или инокс? Стоящ или за вграждане? Български, турски или китайски? Онлайн ли е купен или от пазаря? Сам ли го избра или заедно с жената? Други важни подробности?
съб ное 06, 2021 11:47 pmLazarGanev написа:
Какъв е цветът му - черен, бял, или инокс? Стоящ или за вграждане? Български, турски или китайски? Онлайн ли е купен или от пазаря? Сам ли го избра или заедно с жената? Други важни подробности?
Елком -Двоен газов котлон със защита
Подходящ за употреба на открито и закрито.
• Тип на газта: L.P.G.
• Налягане: 30мбар
• Запалване: пиезоелектрическо
• Иноксов корпус
• Лява горелка: 3,4KW
• Дясна горелка: 4,3KW
LazarGanev - "Велик майстор"
Супер! Сега още веднъж проблема, с малко повече подробности/
нед ное 07, 2021 12:37 amLazarGanev написа:
Супер! Сега още веднъж проблема, с малко повече подробности/
Така значи да обясня, че съм много бос с това. Поставям вентила на газовата бутилка пускам котлона и няма проблем. Проблема е, че при следващо пускане на котлона не идва газ. След няколко опита установих, че като махна вентила и го сложа отново и пусна котлона вече няма проблем.
MamaMy - майстор
Котлона ако го гасиш само от ключа е проблем. Трябва да гасиш първо от вентила. Иначе в маркуча се качва налягането и вентила блокира докато се опитва да го намали. Не би трябвало да е така, но вентилите са боклуци. Аз съм сменил десетина нови за няколко години и започнах да си купувам втора употреба от стария материал. Докато на смених и четирите и да чукна на дърво вече 2-3 години нямам проблеми.
нед ное 07, 2021 1:22 amMamaMy написа:
Котлона ако го гасиш само от ключа е проблем. Трябва да гасиш първо от вентила. Иначе в маркуча се качва налягането и вентила блокира докато се опитва да го намали. Не би трябвало да е така, но вентилите са боклуци. Аз съм сменил десетина нови за няколко години и започнах да си купувам втора употреба от стария материал. Докато на смених и четирите и да чукна на дърво вече 2-3 години нямам проблеми.
Мерси брат, ще ме спасиш от гладна смърт. А вентила дето купих е за високо налягане ,не е проблем
MamaMy - майстор
Не ти трябва за високо налягане. Трябва ти за ниско. Аз даже на газовите бойлери съм с такива за ниско и нямам грижи. Дори ако тепърва ще купуваш бутилки ти препоръчвам втора ръка английски за каравана с техния си вентил. Много по-таферна система от нашата и бутилките са по-хубави, че и по-евтини. Само трябва да си направиш накрайник за зареждане от готов накрайник за газова уредба на автомобил. Дълго мислих по въпроса, но вече имах две бутилки. Плюс това някой път ползвам за газова печка обмен на топливо газ, че е по-хубава газта а там вървят само техни бутилки. Чувствам се леко прецакан, но това е риска да живееш извън града. За всяко нещо трябва да мислиш предварително.
schuldiner - майстор
Точно както Мамаму казва е - редуцирът блокира, ако има газ в маркуча. Вместо да вадиш вентила, първо пусни котлона, после от бутилката.
Щом ще работи жена с него, всичко трябва да е максимално подсигурено - първо бутилка със страничен изход за винтова връзка на редуцирвентила, истински редуцир 30-50 мБара за поне 30+ лв., истински маркуч около 3 лв./м. За котлона Елекон не знам колко е надежден, на вид е лъскав... И готвенето може да е в кухнята при достъп на свеж въздух, но бутилката да е на балкона, на проветриво.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не съм срещал досега такъв вентил, който да блокира, ако има газ в маркуча :? . У нас бутилката е на балкона и никога не затваря е вентила. Но не само у нас, навсякъде, където знам е така. Явно е от вентила. Принципно аз ги недолюбвам тези вентили, които се щракат върху бутилката, но имам и бутилка с такъв, имам и с ъглов вентил и досега не съм срещал такъв проблем.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с газов котлон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: