• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
заприходих един бойлер 200л с две серпентини докато събера пари за нов. Същият е управление отстрани, както стоящите, но дъното му не е плоско, а леко издуто. На снимката се вижда. Собствеинкът му го е монтирал на три стоманени крака, но няма спомен кой го е правил и как, и при транспорта му счупихме единия крак, който е хванат с шпилка(май е 8-ца) за корпуса. Парчето шпилка, което остана в корпуса се върти и в двете посоки, но не се развива, нито завива. Гумета черна тапа в средата е хваната здраво и не помръдва. Някой има ли представа как да махна капака, за да видя как са хванати краката и да ги демонтирам. Също какъв би бил най-удачния вариант за монтаж, тъй като досега такъв бойлер не съм виждал- нито на стена може да се хване, нито директно на пода.

Изображение
шоп - майстор
Ако изолацията е вата, каквато изолация има в бойлерите на Светлю Шишков е лесно. Ако е с полиуретанова пяна направо забрави да го разгобиш без последствия за кожуха.
nautilus33 - майстор
Мисля, че е с пяна, защото на едно място видях от къде е пълнен. А и като ударя по него, звука е един плътен, не бия на кухо, както ако има вата. Ако направя един обръч от тръба, като пиростия, с външно Ф55см(бойлера е с Ф58), дали ще е стабилно и самия корпус ще удържи?
Интересно ми е, как се е осъществявал монтажа според производителя(елдом)?! Или е точно с тези крака, макар, че се съмнявам като гледам изработката.
шоп - майстор
вт дек 14, 2021 7:45 pmnautilus33 написа:

Интересно ми е, как се е осъществявал монтажа според производителя(елдом)?!
Ако бойлера има табелка там пише точния модел.
Напиши го за да бъдем полезни.
nautilus33 - майстор
Eldom 72281F-200l, в гугъл даже снимки не намирам
шоп - майстор
вт дек 14, 2021 8:01 pmnautilus33 написа:
Eldom 72281F-200l, в гугъл даже снимки не намирам

Няма как да намериш
Няма такъв бойлер и номерацията на елдом има логика
Например 200л с 2 серпентини е Eldom 72281FZS2

Дай снимки на табелката и на целият бойлер
Със сигурно крачетата са самодел
nautilus33 - майстор
Ето, вижда се леко къде е отбелязан модела.

Изображение

Изображение

Погледнах моделът, който си написал и горната му част доколкото виждам от снимките в нета изглежда точно като долната на моя. Чудя се, дали на моя краката не са му монтирани от грешната страна, макар че, надписите са надолу с главата, така както е поставен на снимката, и не мога да разбера. Но, топлата вода доколкото знам трябва да е отгоре, така че краката са му монтирани от правилната страна, май.
addicted - специалист
Според мен оригиналните крака са удължени.
шоп - майстор
вт дек 14, 2021 9:05 pmaddicted написа:
Според мен оригиналните крака са удължени.
+1 към мнението

Нищо не ти е обърнато. Изводите за кабелите са надолу. Така трябва да бъде за да навлезе вода при евентуален теч.

Съвет от мен:
събирай пари за неръждаем, че с този емейл и две серпентини е възможно да имаш лейка:-(
nautilus33 - майстор
Че ще събирам, ще събирам, но се чудя този как да го монтирам, при условия, че единия крак замина. Да ги резна ли и трите, и точно там където са, да поставя три дървени трупчета, да речем 4х4х4см и така да го оставя да стой. С огъването на тръба май ще е посложно.
  • 1
  • 2

Тема "Монтаж вертикален бойлер 200л" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: