Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте. Наскоро сложих чисто нови щори на всички прозорци на апартамента ми. Оставих само този на банята. Проблемът е обаче, че прозорецът е голям и съответно е в близост до съседната кооперация, където също има прозорци. Сами разбирате, че не е много ок в тоалетната ми да има видимост отвън. Един приятел ме посъветва да сложа фолио, като ми заяви, че благодарение на него отвън няма да се вижда нищо, а само отвътре навън. Аз обаче се зачетох из нета и прочетох някъде, че всъщност фолио то пази от чуждите очи само през деня, но вечер при запалено осветление се вижда отвън.
Въпросът ми е това нещо за всички видове фолио ли важи? И ако да какво ще ме посъветвате да сложа на прозореца, за да не се вижда отвън?
hidrazin - майстор
ср дек 29, 2021 12:30 amДанкоу написа:
Въпросът ми е това нещо за всички видове фолио ли важи?
Важи за прозрачните типове фолио и то независимо дали са тонирани с някакъв цвят - вижда се нощем.
Взимаш си някакво матово фолио или на някакви орнаменти.
НЕЩО ТАКОВА
ИЛИ ТАКОВА
Избор голям...
:partyman:
ср дек 29, 2021 2:18 amhidrazin написа:
ср дек 29, 2021 12:30 amДанкоу написа:
Въпросът ми е това нещо за всички видове фолио ли важи?
Важи за прозрачните типове фолио и то независимо дали са тонирани с някакъв цвят - вижда се нощем.
Взимаш си някакво матово фолио или на някакви орнаменти.
НЕЩО ТАКОВА
ИЛИ ТАКОВА
Избор голям...
:partyman:
Благодаря за бързия отговор. Втория тип фолио ми харесва повече,а и пише,че е влгоустойчив, което е важно предвид, че прозореца е в банята. Доколкото разбирам ще влиза и по - малко светлина в помещението през деня заради фолиото, но явно пълно щастие няма, тоест хем да не се вижда и през деня и вечерта на запалени лампи, хем да не затъмнява дневната светлина през деня.
Току-що измерих стъклената част на прозореца ми- 115 см е отгоре до долу вертикално и 50 от едната до другата страна хоризонтално. Въпросът ми е колко см от фолиото да взема?
За слагането все ще има някакъв клип в нета.
vlax - майстор
ср дек 29, 2021 1:50 pmДанкоу написа:
...Втория тип фолио ми харесва повече,а и пише,че е влгоустойчив, което е важно предвид, че прозореца е в банята.
А прочети ли,че е изчерпан.
ср дек 29, 2021 1:50 pmДанкоу написа:
Току-що измерих стъклената част на прозореца ми- 115 см е отгоре до долу вертикално и 50 от едната до другата страна хоризонтално.
Те и размерите на фолиото не ти пасват,пише Дължина х ширина: 100 х 45 см
Ето ги на 3M което си харесаш.Размери
Ширина на ролката (м) 1.22
Дължина на ролката (м) режат ти колкото искаш,почва от 0,5 м
:partyman:
hidrazin - майстор
ср дек 29, 2021 1:50 pmДанкоу написа:
...Втория тип фолио ми харесва повече...
Отговорът ми беше само насочващ за да видиш какво би ти свършило работа.
Нито съм ти предлагал модел и още по-малко магазин.
Иначе да, затъмнява помещението но малко - в зависимост от избрания модел.
:partyman:
ср дек 29, 2021 6:38 pmhidrazin написа:
ср дек 29, 2021 1:50 pmДанкоу написа:
...Втория тип фолио ми харесва повече...
Отговорът ми беше само насочващ за да видиш какво би ти свършило работа.
Нито съм ти предлагал модел и още по-малко магазин.
Иначе да, затъмнява помещението но малко - в зависимост от избрания модел.
:partyman:
Добре де. Знаете ли в големите хипер вериги като Алати, Практикер и Бриколаж ще има такова фолио? Ако да ще ида, ще питам пак ще взема нещо влгоустойчив и да не ми затъмнява много дневната светлина все пак. При 115 см на 50 см мои размери ще гледам да взема поне 130 на 70 примерно. А да и задължително да е матирано или с орнаменти, за да не се вижда нощем на лампи.
Сега видях че в home max има доста видове фолио.
vlax - майстор
чет дек 30, 2021 11:29 pmДанкоу написа:
Сега видях че в home max има доста видове фолио.
Разгеле, най-после прогледна :)

Тема "Въпрос за фолио за прозорец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: