Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
blankcat - напреднал
Имам една стара ел. отвертка с чупеща дръжка и 6+1 степени на въртящ момент.
Искам да модифицирам механизма така, че на 1-ва степен да прескача при минимално усилие.
От коя част е най-добре да започна експеримента?
Мислех си да ошлайфам/фрезовам пръстена или зъбите равномерно, а дали една по-мека пружина няма да свърши работа?
Или ми е грешен подхода?
Ето за какво говоря:

Прикачен файл

image001.jpg

Прикачен файл

image002.jpg

Прикачен файл

image003.jpg

Прикачен файл

image004.jpg

Прикачен файл

image005.jpg
kozl - майстор
съб яну 08, 2022 3:25 pmblankcat написа:
Мислех си да ошлайфам/фрезовам пръстена или зъбите равномерно, а дали една по-мека пружина няма да свърши работа?
Аз бих пробвал с по-слаба пружина. Със зъбите ще е по-трудно и да се нагласят еднакви и да се полират.
angelfilev - специалист
съб яну 08, 2022 3:25 pmblankcat написа:
Имам една стара ел. отвертка с чупеща дръжка и 6+1 степени на въртящ момент.
Искам да модифицирам механизма така, че на 1-ва степен да прескача при минимално усилие.
От коя част е най-добре да започна експеримента?
Мислех си да ошлайфам/фрезовам пръстена или зъбите равномерно, а дали една по-мека пружина няма да свърши работа?
Или ми е грешен подхода?
Ето за какво говоря:
Подходът ти е грешен ако искаш само на 1-ва степен да намалиш въртящия момент, а на останалите или поне на последната да не се промени.
MamaMy - майстор
Махни бялата пластмаса със сачмите. Там трябва на всяка степен да има гърбица под всяка съчма. Трябва да намалиш трите най-малки които са за първа степен.
blankcat - напреднал
Искам да получа минимално усилие на 1-ва степен за да мога, ако все пак се наложи, да втвърдя малко с другите 5.

Ще огледам под съчмите.

:partyman:
blankcat - напреднал
Определено съм хванал грешното разклонение.
Днес разкопах малко повече и ето къде ми е проблема:
Прикачен файл:
20220109_140602-02.jpeg
20220109_140602-02.jpeg (109.5 KиБ) Видяна 677 пъти

Не вярвах, че в толкова евтин продукт ще има някакви усложнения, но човек научава по нещо ново всеки ден :drinkers:

Тема "Как да модифицирам минималния въртящ момент на една ел.отвертка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: