Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
kozl - майстор
Ми отпред челна дъска над нивото на керемидата и по пирон в дъската на нивото на керемидата ще я държи да не бега нагоре. Дъската и пиронити покрити с ламарина Г' образно.
На навес видях керемидите по периметъра вързани с поцинкована тел, оти Брамаците отлитали при силен вятър.
MamaMy - майстор
Аз правих покрив на един хамбар. Сравнително неотговорна работа, но последния ред керемиди ги пробих със свредло за бетон и с по една вида ги хванах към крайната шипка. Застраховах се защото отдолу на козирката нямам сачак и вятъра може да ги подхване, а и половината керемиди са рязани на 1/2. Отгоре замазах видите с полиуретанов уплътнител въпреки че сложих неръждавейка. Идеята е да не прокапва за да не гние дървенията. И това е ненужно, но пак от мен да мине. Те керемидите са стари и толкова криви и в трите равнини, че трудно се застъпват една с друга. Гаранция че при силен вятър и дъжд под тях ще подлизва вода.
nautilus33 - майстор
Благодаря. Относно реденето, понеже днес ми подхвърлиха, че мога да ги редя без да разминавам фугата. Става дума за старите двуканални керамични керемиди от едно време. Ще има ли повече течове при такова редене, защото ще ми е в пъти по-лесно, тъй като няма да се реже нищо.
шоп - майстор
нед сеп 25, 2022 8:29 pmnautilus33 написа:
днес ми подхвърлиха, че мога да ги редя без да разминавам фугата. Става дума за старите двуканални керамични керемиди от едно време. Ще има ли повече течове при такова редене, защото ще ми е в пъти по-лесно, тъй като няма да се реже нищо.
Реди си ги както си трябва. Ако можеше мислиш ли, че някой щеше да се мъчи вече над 50 години?
Сега има флексове, дискове за неметал. Елементарно е. Парчето от последната керемида от долният ред става първа за горният и така....
schuldiner - майстор
Разминаването на каналите е опция, полезна за многоскатни покриви. Много по-добре е да ги редиш в прави колони. Още повече е по-удобно.

Тема "Дървен или метален навес?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: