• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
хендмейдър - напреднал
Преди години имаше едни човешки фигурки. От листова пластмаса. С подвижни стави. Използват се примерно когато се чертае на ръка машина странично и в машината има човек. Примерно 10 пъти по малки от реален човек. Някой спомня ли си как се казваха тези фигурки?
хендмейдър - напреднал
нед мар 12, 2023 4:39 pmchapara написа:
Марионетки?
Няма да е това. Като го напиша в Гугъл излизат други неща, не това, което ми трябва.
chapara - майстор
пон мар 13, 2023 1:04 pmхендмейдър написа:
нед мар 12, 2023 4:39 pmchapara написа:
Марионетки?
Няма да е това. Като го напиша в Гугъл излизат други неща, не това, което ми трябва.
,,Марионетки кукли" напиши.
хендмейдър - напреднал
пон мар 13, 2023 1:31 pmchapara написа:
пон мар 13, 2023 1:04 pmхендмейдър написа:
нед мар 12, 2023 4:39 pmchapara написа:
Марионетки?
Няма да е това. Като го напиша в Гугъл излизат други неща, не това, което ми трябва.
,,Марионетки кукли" напиши.
Излизат кукли като за куклен театър. А това което ми трябва е за чертане. Би трябвало да използват такива фигурки хора, които проектиран коли,мотокари, мотоциклети и други подобни. Преди години. Когато се е чертало на ръка.
хендмейдър - напреднал
пон мар 13, 2023 5:53 pmtarlyo написа:
https://artechstore.eu/SHablon-s-choves ... uri-1-1613

Също може да е полезно
https://hobbyland.bg/blog/scalefigures/
Това което ми трябва има на местата на ставите нещо като нитове. Ръката, кракът, главата може да се местят. Напред, назад. Тялото може да се направи да е право, седнало, полегнало.
lyubohar - майстор
Такива фигурки съм правил мащабно като съм бил на 13-15г.-до 1965 например.Чертаех коли и ги ползвах за мащаба.
Как ме е яд,че не съм си пазел рисунките.Имах много добри попадения от днешна гледна точка.
Чакам с нетърпение да видя как са ги наричали.
hidrazin - майстор
пон мар 13, 2023 7:40 pmхендмейдър написа:
Това което ми трябва има на местата на ставите нещо като нитове. Ръката, кракът, главата може да се местят. Напред, назад. Тялото може да се направи да е право, седнало, полегнало.
Учебно пособие

Пробвай с думата "апикация"... :)
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Името на мащабна фигура на човек за чертане?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: