• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Баси фантасмагориите!
В негодна за дишане среда влизам с бутилка на гърба си напомпана до 33MPa!
А там обикновено е топло, да не кажа- горещо.
Andri01 - майстор
Май се оля малко! Бутилка на 330 Бар?! Хайде ,намали ги поне на 250,а? Все пак сайта го четат и хора,които са по-навътре в тези неща ,даже и от пожарникарите!!!
П.С.: Пожарникарските апрати за задимена среда са максимум на 150Бар., Това е,защото работят при повишена температура на средата. И за разлика от леководолазните работят с крана на долу - за да могат да се отворят при нужда!!! Бутилките са стоманени с задължителна проба на всеки 5г. Изпитанията се правят 220Бар. с водна проба!
bigdragon - майстор
съб сеп 02, 2023 10:03 pmAndri01 написа:
Май се оля малко! Бутилка на 330 Бар?! Хайде ,намали ги поне на 250,а? Все пак сайта го четат и хора,които са по-навътре в тези неща ,даже и от пожарникарите!!!.....
Някой се изказва неподготвен.

Аз си пълня едната от пушките на 300 бара, познай колко трябва да има в бутилката???

ПП ползвам точно бутилка от изолиращ противогаз, такива ползват пожарникарите.
шоп - майстор
съб сеп 02, 2023 10:03 pmAndri01 написа:
Май се оля малко! Бутилка на 330 Бар?!
Може да не ти се вярва, но е точно такова налягането.
Дихателните апарати Ауер и Дрегер, които се използват в ПБЗН за с работно налягане 300 бара
По инструкция в негодна за дишане среда може да се влезе с тях +- 10%
минимум 270 и максимум 330 бара.
В такъв диапазон се поддържа налягането в бутилките на дежурство.

Компресора изключва точно на 330 бара. Пък ти ако искаш вярвай .
На мен това ми е работата:-)))))

Старите модели Сатурн и 16215 бяха на 200 бара. ( 180-220 ) Бутилките бяха стоманени, но вече останаха малко на въоражение, защото остаряха и не минават проверка номер 2 и хидравличен тест на бутилката.
Andri01 - майстор
Ползвал съм "Дрегер" в КОТС и беше на 250Бар. При 25л/м разход това е около 100минути работа. Но щом казваш - вярвам ти. :partyman:
Хейтър, остаряваш заедно със знанията си, което не пречи да наблегнеш на квалификация. Видя се и волю- неволю, повярвал си и на мен. Неприятно, много неприятно.
ЗМС имат карбонки с по голяма вместимост, но налягането остава същото- 300 MPa +/- 10%. Подписът ми стои след всяка проверка , което удостоверява годността на апарата за работа.
Да вземеш да се запреш вече с явната неприязън! Практикувай си я тихичко, за да не се излагаш!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Знаех си аз, да си лежа на плажа с питието с чадърчето ...

Изображение


Изображение

Изображение
Andri01 - майстор
Добре,че ги няма русенските комари ,тази година! Не за друго,ами налитали на питието?! :? :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед сеп 03, 2023 10:19 pmAndri01 написа:
Добре,че ги няма русенските комари ,тази година! Не за друго,ами налитали на питието?! :? :partyman:
Че кога по Варна е имало русенски комари?!
  • 1
  • 2

Тема "Проблем ли е ако пренасям бутилка за CO (телоподаващо)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: