Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
chapara - майстор
Убедих се че всеки пише и не чете на зад. Малко ми е странно и...
По важното е че не всяко кафе става за машина и трябва да е маркирано за такова.
Моята машина е Ронсън, полупрофесионална, на 15 год.
Един път е чистена, и то заради смляно в магазин прекалено ситно кафето!!
Изводите са за Вас!
MamaMy - майстор
Аз преди да се заимам с робота горях цедката на газовия котлон. И на спиртна лампа съм го правил и то основно след разни евтини кафета. По едно време си бях харесал едно кафе на зърна. Където и да ми го мелеха все задръстваше ръкохватката. Накрая си бях направил сито от мрежа за мухи. Пресявах си смляното кафе. Ситното го давах на колежката. Тя пиеше варено, а с другото си правих аз. Нямах проблеми.
пет сеп 22, 2023 12:01 amchapara написа:
...
Моята машина е Ронсън, полупрофесионална, на 15 год.
Един път е чистена, и то заради смляно в магазин прекалено ситно кафето!!
Изводите са за Вас!
Мрежата за мухи на колегата ще я намеря, но ти би ли споделил модел?
chapara - майстор
👍,ми там е зарвено кучето😉
При мелене в магазин се казва че е за еспресо машина. За Шварц е друго смилане. С опакованото също се чете😁, щото в кафенетата не съм видял да горят цедки😁😁😁
Кучето е заровено....където са го заровили.
Кафе, мелено в "магазина" обикновено е подходящо за съответната машина след няколко опита.
Освен това, различните кафета, мелени при една и съща настройка на мелачката, не излизат с еднаква едрина.
Общо взето истината е в правилният Форум.
Който иска да пие хубаво кафе има сносна машина и още по сносна кафемелачка.

Открийте разликите!
https://photos.app.goo.gl/ZD4wMnRnx76qZCeE6

Видно е- машината е същата. Кафемелачката е същата, кафето също.
На една и съща машина може да получите супер еспресо, може и негърска пот.

Чапи, тази машино би могла да претендира за "полупрофесионална". За Ронсън не бях чувал, затова помолих да споделиш модел.
miroki - майстор
Аз моята я чистя механично с топлийка. На Делонги се вади цедката. Вадя цедката и 3-4 минути действам. Но не се натиска изобщо, да не се разширят отворите. Вече знам какво кафе не задръства и с години не почиствам.
yanko78 - специалист
С препарат Зебра или подобен който изгаря мазнини или някакъв за почистване на фурни. Ако е много зле, 2-3 пъти по 10-на минути се накисва и става нова.
lyubohar - майстор
Ако се вадят цедките(на моята са 2)за минута на котлона и готово.
Освен това над цедките има един клапан с пружина и гума.Там също понякога блокира и се вади и почиства.

Прикачен файл

20190222_123448.jpg
20190222_123448.jpg (100.47 KиБ) Видяна 932 пъти
miroki - майстор
Цедката, това в дясно се запушва от ситни зрънца кафе. Не знам препарат, който да ги извади. За там ползвам иглата. И проверявам срещу прозореца за резултатът. Ако се взема едро кафе, никога почти не се задръства.
А другата част, с клапанчето само се раздвижва под мивката. Като се внимава, да не се счупи. Отгоре само се натиска с нокти на палците. Другото просто се измива.
MamaMy - майстор
След почистване с игла на една цедка машината спря да прави каймак. Още тогава в този форум ми казаха за обгарянето. Добре, че имах резервна цедка. Не си прецаквайте цедките, че за някои машини много трудно се намират!

Тема "Почистване цедка на кафемашина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: