Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте
Може ли някой който има опит с полиестерни смоли да помага
Разбърках 50 гр полиестерна смола на Лакпром с Един милилитър втвърдител метокс 50w смолата побеля образуваха се малки мехурчета след около час се избистри но дори и на следващия ден не е втвърдила
Въпросът ми е нужно ли е ускорител какъв трябва да е друг втвърдител ли да използвам или да добавя още втвърдител
Благодаря предварително
torbalan - Дървен философ
Аз съм ползвал различни смоли.
Като ги купувам - на опаковките си пише кое какво е и по колко се слага.
Досега винаги са се втвърдявали така, както е описано на опаковката.
brum - майстор
Епоксидна и полиестерна май са различни смоли. И ако са различни е много вероятно да им трябват различни втвърдители. Тая на Лакпром сигурен ли си, че е полиестерна, че каго google-на намирам само епоксидна.
Пробвахме със синя втвърдител за епоксидна смола но абсолютно никаква реакция нито загряване нито втвърдяване
iliya_i - майстор
Е как успя да се снабдиш със смола от един производител и втвърдител от друг, като обикновено ги продават комплект?
Явно си голям талант, но никой до сега не и успял да пре...такова дявола.

На епкксидните смоли на Лакпром се слага по ИНСТРУКЦИЯ 3-4 % до5% в студено време втвърдътел. А колко е 1 мл/50мл се учи в първа клас.
Я марш обратно в забaвачката!
gogo7777 - майстор
чет сеп 28, 2023 10:37 pmticho2 написа:
Пробвахме със синя втвърдител за епоксидна смола но абсолютно никаква реакция нито загряване нито втвърдяване
Синия(лилавия) "втвърдител" всъщност е ускорителя. Втвърдителя е прозрачен. Малко втвърдител слагаш.

Тема "Полиестерна смола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: