Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
здравейте дадоха ми газова бутилка с ъглов кран как мога да разбера бутилката да не е с сонда за мотокар защото искам да е ползвам за каравана благодаря
LazarGanev - "Велик майстор"
В пълначния пункт
значи друг вариант няма ? само така мога да е проверя благодаря
chapara - майстор
Така е най безопасно за теб :wink:
Andri01 - майстор
Имам бутилка с ъглов кран,но не е за каравана. Просто се навива манометър с лява резба.
П.С.: Претегли бутилката ,както е празна / ако не пише на табелата и/. Напълни я максимално,колкото може. Изразходвай газа до като свърши и пак я претегли. Така ще разбереш до къде е сондата.После може да я сложиш легнала / на ляво,дясно/ и ако тръгне ,то значи сондата е хоризонтална
chapara - майстор
нед ное 12, 2023 8:11 pmAndri01 написа:
Имам бутилка с ъглов кран,но не е за каравана. Просто се навива манометър с лява резба.
П.С.: Претегли бутилката ,както е празна / ако не пише на табелата и/. Напълни я максимално,колкото може. Изразходвай газа до като свърши и пак я претегли. Така ще разбереш до къде е сондата.После може да я сложиш легнала / на ляво,дясно/ и ако тръгне ,то значи сондата е хоризонтална
Еей, професионалиста си е професионалист. Такива хора правят Форума многоцветен и полезен👍
hidrazin - майстор
нед ное 12, 2023 9:51 pmchapara написа:
Еей, професионалиста си е професионалист.
Така е, и аз много се хилих... на "професионалиста". Да не дава оня горе да опреш на такъв... :evil:
:partyman:
chapara - майстор
Не те разбирам, но изключвам лични войни и в тях не участвам!
Със сигурност има по интелигентен начин да се отговори на въпроса- първото мнение.
Това не изключва нечия професионална интервенция, но "хоризонтална" сонда?!

Крановете за бутилки за мотокари имат сонда, за разлика от крановете за битови бутилки

https://elenagas.com/image/cache/data/b ... 50x650.png

Любопитно ми е, как ще изразходва бутилката, за да разбере, след като идеята на въпросът е да Му се отговори преди употреба.
Никой не отрича опитните методи, стига да са безопасни.
schuldiner - майстор
Ако е със сонда, на дъното на бутилката трябва да има макировка. Докато се разправях с мотокари, правилото беше кранът да сочи надолу.
Не е добра идея да се ползва течната фаза за уред с горелка.

Тема "газова бутилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: