• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Някой знаее ли нещо за стъкло тапети?
Rockwalll - специалист
Стъклено платно за боядисване /стъклени тапети/. Широка гама от 55 вида релефни покрития. Практични и декоративни, лесни за монтиране и поддържане, тези тъкани от 100% стъклен конец поставени върху вътрешните стени и тавании боядисани след това в желан цвят, защитават основата от удари, прикриват пукнатините и маскират дефектите, омекотяват кънтенето, правят възможно миенето на боята и могат да се поставят във влажни помещения. Негорими, не мухлясват и не гният. Имат добра устойчивост срещу разтегляне, късане, износване. Пребоядисват се многократно без опасност от напукване или отлепяне на боята.Модерните техники на тъкане позволяват богата гама от различни релефи, даваща голяма гъвкавост при избора за всеки индивидуален случай на използване. Предпазват от износване и “армират” боята и гипсокартонапо-добре от който и да било друг материал, като например тапетите или традиционното боядисване. При ремонти се монтират върху почистената повърхност, но не изискват цялостно прешпакловане – добре прикриват неперфектната основа. Има луксозни и акустични варианти

ТОВА излиза първо в търсачка по "стъклени тапети" - заедно с фирмата, която ги продава

Потърси и ти
Marcus - напреднал
не знам в БГ какво продават, но в Дания има два типа- един го водят филт и е гладък, а другия е с видими хоризонтални и вертикални нишки....втория тип се води малко немодерен, въпреки, че на мен повече ми харесва- но на мода там са гладките стени...гладкия стъклен тапет го слагат дори и върху гипсокартона, преди да боядисват
Използва се масово- най-вече заради това,че позволява много пребоядисване- и наистина, дори и след 5 и повече пребоядисвания на стените не се образува "кора" от латекса, както става при нас ....иначе не прикрива неравностите по стената и е малко кофти за слагане без ръкавици , защото стъклените частици се набиват по кожата- като при стъклената вата- не пести нищо по отношение на разхода на боя- пак трябва две ръце
за българските условия ми се струва излишно- не знам колко струва, но не вярвам да е икономически изгодно- особено ако не се пребоядисва толкова често
velmar - напреднал
Мисля 4е това е продуктът ,който от доста време търся ( http://napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=6178 )..Сега остава да кажете къде ги продават и коя е фирмата производител/вносител :hilfe:
Rockwalll - специалист
Рипер Деко 21 ЕООД

Адрес: Пловдив, ул. Г. Измирлиев № 61
Телефон: 032/ 99 15 97; 0889 512 967
email: novelio@abv.bg

оттук е и текста - ама ти явно не си направи труда дори да напишеш в търсачката "СТЪКЛЕН ТАПЕТ" :shock: :shock: :shock: :oops:


http://www.business.bg/cgi-bin/page.cgi ... branch=683
velmar - напреднал
Знаете ли какво е лепилото , с което се лепят тези тапети?Звънях на фирмата -вносител, но ми отказаха да ми продадат само лепило :evil: , тъй като не съм си закупила от тях самите тапети. Т- ако някой може да ми помогне с информация за лепилото, от къде другаде мога да го взема, или пък аналог, който го има на българския пазар.... :? , ще съм много благодарна!!!
kkk - специалист
За информация В София - рауфазерни тапети, лепилото е на фирма Brillux-Германия. Внасят го ЮНГ на Ботевградско шосе. Имат сайт.
velmar - напреднал
kkk написа:
За информация В София - рауфазерни тапети, лепилото е на фирма Brillux-Германия. Внасят го ЮНГ на Ботевградско шосе. Имат сайт.
Огромно Благодаря!!! :)
velmar - напреднал
Отново съм аз с въпрос :? .Вчера налепихме тапетите.Стана много бързо и лесно.Обаче едната стена е на калкан и имаше до скоро доста влага, а сега предполагам също някаква остатъчна.Това дали би представлявало проблем за тапетите?Сега запо4ват да ми се въртят разни мисли че ще паднат, мухлясат и т.н....
velmar - напреднал
Такааааааааа, тапетите мухлясаха яко :? .Кажете с какво да ги третирам без да повреда....Още не сме ги боядисали в цвят и отлагам това за пролетта, като до тогава се надявам да съм елиминирала по-голямата част от остатъчната строителна влага...
Rockwalll написа:
Стъклено платно за боядисване /стъклени тапети/. ... и могат да се поставят във влажни помещения. Негорими, не мухлясват и не гният.
А това НЕ Е вярно !!!:evil:
  • 1
  • 2

Тема "стъкло тапети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: