Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Предстои ми ремонт ! Видях в Практикер ламинат за стена и много ми хареса за монтаж в коридора.Искам да попитам някой монтирал ли е ламинат на стена и как става монтажа ?
Предварително благодаря !
masteradmin - майстор
Искаш да кажеш нещо като ламперия ? Аз съм монтирал много пъти само питай какво не ти е ясно ?
Не ми е ясно как да закрепя ламината на стената.Искам да направя нещо като ламперия, правилно си разбрал.Виждал съм ламперии в по стари апартаменти и ми харесва, но никъде не видях подобни плоскости и мисля ,че с тоя ламинат за стена ще стане нещо подобно.
masteradmin - майстор
Имаш 2 етапа. Първия е направа на дървена скара, а втория коване на ламперията.
Първи етап:
Скарата се прави от летвички с дебелина от 2- 3,5 см Отиваш в някой склад където продават дървен материал и търсиш отпадачни летви те са дълги около 3-4 метра с снопове по 12 и струват около 5 лв. Ширината ин е различна но това не трябва да те притеснява важно е на дебелина да са еднакви. Ако и дебелината е различна те съветвам да ги пуснеш на щрайхмус като го настроиш по най тънката летва.
Забравих да ти кажа че пакети с летвите понеже се водят отпадачни половината за нищо не стават и може да ги изхвърлиш спокойно. Те са чамови, много важно е с нож да махнеш кората защото там се въдят разни насекоми. И така след като си подготвил летвите трябва да ги закачиш на стената това най добре става с дюбели и винтове. Ако ламперията ти е вертикална (така е най добре зада изглежда помещението по високо) скарата тябва да е хоризонтална. Пускаш ниско долу един ред от дъвени летви и под тавана един. След това между тях пред около 50 см още няколко реда. С две думи за стена 2.45 ще имаш 6 реда като най долния и най горния са на разтояние 10 см. от пода и тавана а другите през около 40 см. Незнам дали съм го обяснил добре ако нещо нети в ясно питай.
П.П. Задължително рамини снадките на летвите за скарата.
masteradmin - майстор
Втори етап: Коване на ламперията. Преди лампериите се ковяха в нута, но сега има вече едни метални скоби благодарение на които захващането е елементарно. Започваш от ъгъла с една ламинирана лента(дъска), като нея я заковаваш с пирони за скарата. След това на следващата дъска перото влиза в нута на тази, като неговия нут се заковава с метална скоба за скарата която се скрива от следващата дъска. И така една по една от ъгъл до ъгъл. Накрая е хубаво да сложиш первази под тавана които да скрият края на ламперията.
Утре ще снимам моя фитнес и ще кача снимки.
Летвите на скарата вкопават ли се в стената ?В противен случай
ламперията ще щръкне 3-4 см.
EDI - майстор
По желание.Но ако ги вкопаваш, ще падне голямо къртене.Другия вариант е да комбинираш ламперията с поставяне на вата за изолация.Аз това лято го правих, стана много хубаво и в стаята/стената е западна/ направо е баня.
Justy - майстор
Мастер, мисля, че става въпрос за ПВЦ ламинат - продават лепило към него - ако съм го разбрал правилно :)
Emerald - модератор
Justy написа:
Мастер, мисля, че става въпрос за ПВЦ ламинат - продават лепило към него - ако съм го разбрал правилно :)
Правилно си го разбрал. Човека говори за ламинат- не за ламперия, въпреки че ефектът върху стената е подобен. Ламинат слагат и на тавана.

Изображение
Justy - майстор
Страхотно - аз лично си предпочитам естествено дърво - съвсем друг уют дава на помещението.

Тема "Ламинат за стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: