Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
ceco78 - специалист
Здравей, със сериозен проект си се заел , но щом смяташ , че ще се справиш сигурно си знаеш възможностите :-D .
Въпроса ми е на каква програма направи проекта ,че и аз имам един апартамент за ремонтиране и ми се ще да визуализирам идеята си първо за да видя дали ще ми допадне.
Предварително Благодаря
dundurma - специалист
айде и съвет от лаика-климатиците да обдухват стаята по дължина,така е по-ефективно
ArturDent - Почти Безобиден
Колега, от мен само един електрическо-компютърен съвет.
В такава стара сграда никога не си сигурен за ел.инсталацията.
Сигурно компютрите ти ще бъдат в мрежа.
Пусни един кабел който ще захранва всички компютри и устройства свързани с тях - за всички стаи един! На този токов кръг да се вкючват само компютърни устройства и само на този кръг. Имам много лош опит.

П.П. С Chief Architect ли си правил 3D -то?
rulom - модератор
Сега чакаме да дадат отделни банални съвети и за дограмата, плочките, ВиК-то, ел-то, мебелите и т.н. :evil:
dundurma - специалист
rulom написа:
Сега чакаме да дадат отделни банални съвети и за дограмата, плочките, ВиК-то, ел-то, мебелите и т.н. :evil:
бате шефе нали форума е за съвети и помощ,а негово е решението дали ще се възползва :? :? :?
rulom - модератор
Мислите ли, че при това проектиране на вътрешния дизайн няма да има съобразяване със всичко.Обикновено когато правя инсталация на една къща в нея освен контактите, ключовете и лампите залагам и кабелната(сателитната) и интернета.Всичко скрито, замазано и със съответните ревизионни кутии.Много харесвам къщи в които не се вижда дори един кабел.Смятам даже и захранванията на евентуални климатици.
В същност, ако това ще е офис бих го захранил с канален климатик, ако няма ТЕЦ.
Мислите ли, че монтажниците на климатици също не знаят къде ще е най-подходящото място за климатика :?
Това са само рисунки.Ако се подадат на сериозни монтажници ще има доста забележки.
Явно е, че фирма няма да прави всичко, но при добри подбиране на отделни майстори за всяка различна дейност ще стане добре.Макар, че според мен една фирма по може да се осъди за некадърна работа, отколкото един анонимен майстор, ама всичко си е преценка на собственика.

Та мисълта ми беше да не се изреждат съвети за всички специалности за неща които са канализирани от добрите и съвестни работници.
niki_sap - специалист
Две идеи. Казваш, че това е партер - под банята чие мазе е? Правил съм ремонт на подобен апартамент за да стане офис. Ако отдолу е твое мазе или убедиш съседа, прокарай си нова тръба за тоалетната в ъгъла под прозореца. Така си освобождавах първата част от банята,където в момента е тоалетната. Там, или ако има място при зазиданата втора врата можеш да сложиш един шкаф мивка с хладилник. Има такива на Уиърпул, а преди имаше и на Мраз (аз такъв сложих). Шкафа е 110 см. ако не бракам и в него на едно има хладилни, 2 котлона и мивка. Повече от това не ти трябва. Така си освобождаваш още една стая - кухнята, освен ако не искаш да я оставих като място където да социализират колегите.
Бюрото в шевската стая го сложи на диагоналния на вратата ъгъл и идеята за бюрата с обърнати лица един към друг е най-добра според мен.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Вана стои адски нелепо в офис
Yavi - напреднал
Проекта започнах да го правя на Chief Architect, обаче в последствие се оказа малко дървена според мен и не ми даваше голяма свобода за да си реализирам идеите си и затова минах на SketchUp (доста удобна и лесна за работа). За климатиците не съм мислил иначе съм прекарал горе в ъглите на всяка стая контакт, за всеки случай, ако не потрябват ще сложа капачка. Махнах голяма част от бергеровите (не знам дали това беше името) тръби и прекарах от тези пластмасовите. Преди имаше само един токов кръг за целия апартамент. Сега в монета съм направил по един кръг на стая (общо 4-ри). Вярвайте голямо къртене падна, да не говорим че абсолютно на всеки ъгъл има по една дебела колона и голям зор видях. Мисля да сложа от разклонителите с защита. За интернета най-вероятно ще използвам рутер, а сега има едни устройства които пускат интернета по ел. мрежата (работят на кръгове). Моето мазе се намира под хола. А като знам какви са съседите там едва ли ще имам успех с тоалетната под прозореца в банята (иначе много благодаря за идеята). Вертикалните щтрангове и канала се намират от двете страни на тоалетната. Да малко е кофти с вана, но ми се ще да не се плиска много вода като се мие човек. Ако може дайте идея за банята, защото както виждате от чертежа помещението е малко. Сега съм се захванал здраво да шпакловам преди да сложат дограмата ще кача снимки като съм готов. Лек и успешен ден.
niki_sap - специалист
Ваната според мен е най-неудобното нещо, дори за апартамент за живеене, пък камо ли за офис. В предишния ни офис имаше вана. Един единствен път колега се е мил и я е ползвал за 5 години. През останалото време беше склад за тоалетна хартия, парцали и мръсотия.
Имаш възмосност много лесно да направиш отделно кабина за къпане и отделно тоалетна. Просто сменяш сегашната врата на банята със стъклена, правиш 2 сифона и готово. Хем ще е по-удобно ако някой все пак реши да се къпе там, хем ще имаш кабина и тоалетна стая, което означава, че не е нужно да слагаш плочки и по стените в тоалетната (първата част от банята) и да стане и по-красиво и по-евтино.
За климатика - какъвто и да сложиш все ще духа на някого, а най-вероятно на всички в малката вътрешна стая. Помисли наиситна за вариант за един общ климатик за целия апартамент. От къде да минават въздуховодите за него - отново зависи дали можеш да се разбереш със съседите и да минат по тавана на мазето или да мислиш други варианти.

Тема "Апартамент за офис" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: