• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
mim - специалист
в петък подписахме последните документи и ключовете са вече в нас
ден и половина мерихме, почесвахме се, после чертахме и това е вариант No1 на това което умуваме
апартаментчето е епк 11/15 етаж, южно 75кв, било е някогаш двустаен с куня, трапезария и мокро
сега е направено на тристайно, ние няма да бутаме никакви стени, това разположение ни харесва доста
банята няма да бутаме и плановете за сега са оправяне на прозорците, които текат от дъждовете (подробности по-късно), пребоядисване, смяна на тапети и обзавеждане в общи линии

Изображение
Легенда:
1. радиатор на парното
2. работно бюро
3. полици за книги
4. гардероб
5. легло
6. нощно шкафче
7. кухненски шкаф
8. готварска печка
9. мивка
10. съдомиялна, под плота има пералня
11. хладилник
12. маса
13. стояща лампа
14. табуретка
15. дивано-фотьойл
16. секция
17. килим
18. бар - огромно масивно нещо под въпрос, за сега ще седи там
19. столове
20. стъпало около 8см
21. свод
22. закачалка и шкаф за обувки

средната стая за сега е наречена "студио", ще бъде работна, ще се снима там, а някой ден ще стане детска
настилките са паркет в стаите и гранитогрес в коридоро-кухненския бокс

отворена съм за предложения, а по-късно ще има и питания върху проблемите

п.п. има леки корекции в стените на дневната и комина на кухнята
Последна промяна от mim на пон дек 15, 2008 12:30 pm, променено общо 1 път.
asinka - специалист
Честито да ви е, мим :)
На мен ми изглежда добре, но имам едно въпросче-кухнята в момента там ли си е?
Защото обикновено кухнята и банята са с обща стена, най-вече заради ВиК-то.

Останалото си е перфектно замислено :)
mim - специалист
да, в момента е там кухнята, даже са на 2 отделни водомера, мислим да оправим само повредените шкафове и да не бутаме нищо
с много готини масивни вратички са, но отвътре е "изяден" от времето талашит
mim - специалист
една от задачите:
да реставрираме кухнята

Изображение
и това трябва да се изстърже опърленото и да се възстанови
Изображение
Изображение

това как ще стане, дали ще трябва да го разглобя и сглобя наново :?
Изображение

мисля да сменим дръжчиците, че тия са доста миниатюрни и неудобни за хващане
asinka - специалист
Това опърленкото като го изшкуриш ще стигнеш до здраво, бяло.....и ще лъсне една разлика с останалото.
Другият вариант е да свалите всички вратички, да се изшкури където има нужда, да се набият луфтовете, там където са се поразпаднали сглобките, а после да се намаже с препарат да падне горе-долу остатъкът лак, и накрая чистичък лак.
Но сигурно ще се наложи да го потъмниш.
silllveto - Майсторица
Честит нов дом!
Това изгорялото като се изтърка и лакира с времето ще потъмнее. С безир също потъмнява, но тук да се произнесат майсторите. Другият вариянт е да шкуриш, докато не ти се изравни горе-долу по цвят, а не докрая, но не съм пробвала и не знам дали ще стане добре.
mim - специалист
мерси asinka, сигурно щях да стигна до извода, че трябва да мина всичко, като видя разликата и да прелакирам всичко с по-тъмно, но си е друго да го знам предварително :-D

качвам още малко снимки, че ми беше съвестно да си редувам сама постовете

това е един дървено-стъклен параван, който в момента седи по средата на дневната и му предтои разглобяване, ще снимам отблизо сглобките, че са ми някакви странни, за да ви питам как да ги разглобя
другият вариант е, ако има дърводелец със свободно време да ми драсне едно съобщение, да видим може ли да го направи, че все пак искаме да го запазим здрав
Изображение

проблемните течащи прозорци, сега зимата освен да натъпчем фугите с акрилен силикон май няма много варианти
търсят се начини за спиране на течовете като за зимата, когато се стопли ще се търси по-добър и траен вариант със смяна на перваз и хубаво изолиране, а може да изолираме и цялата фасада, но това ще бъдее ако има финанси
тапетите сме ги оскубали там, за да може поне малко да съхне стената
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

и това е просто снимка на големия бар в студиото, който само ни се пречка, но пък е красив сам по себе си (No 18 в схемата)
Изображение
asinka - специалист
Този бар има нещо в него...хм, екзотично не е точната дума, но е доста въздействащ :)
Поствай снимки на воля-сигурна съм, че дърводелците ще помогнат с мнения и препоръки :)
А и винаги е удоволствие да се вижда движението по един ремонт :wink:
Pooh - майстор
Като гледам как е решен перваза на прозореца ... Тези плочки ми се струва, че скриват/запушват отворите в дограмата за отичане на кондензиралата вода и ако е така, преди да ги махнете и/или смените дограмата влагата ще се връща винаги навътре.
Поздравления за хубавата придобивка и със здраве да си я ползвате :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "моето ново вкъщи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: