• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
sasooooooooo - "специалист"
Нашите авери от Айтоско, не ползват майки, а директно заглаждат. Гладко като с ГК , но дали е под нивелация, незнам :?
housedoktor - майстор
Темата е чудесна.Браво на автора :prayer:
Илиян Илиев™ - майстор
По принцип и аз ги избягвам, когато е възможно, защото една поцинкована майка струва 1 евро. Кофтито е че има хора, които са убедени, че щом има майки всичко е право. Отделен въпрос, че с майки може да стане много крива стената, ако не са сложени както трябва.

Тези ваши авери, ако са добри може и да го докарват на нивелация, когато не ги мързи, защото никак не е лесно, но за сметка на това си е напълно възможно.

Преди две години спечелих облог 100 евро точно по този въпрос. Собственика на новострояща се кооперация, която бяхме започнали да мажем не вярваше, че е възможно стената да е отвесна и равна без употребата на майки. Обзаложихме се и пред очите му започнах да пръскам и мажа стена с размери 3х5. На следващия ден опънахме 4 метров мастар и човека се озъби. Както и да го въртеше по диагонал и хоризонтал нямаше къде да се вмъкне мистрията. След това поиска мастар 2.50 и нивелир. Последва повторно озъбване, евала на италиански и бъркане в дебелия портфейл.
vidrata - специален-специалист
Бреййййййййй браво бе Илиянски.
Ми като си добър защо викаш ,че там не плащат?????????
На такъв като теб трябва двойно да плащат.

Аз работя само на хора които са видели някъде какво съм правил и ме търсят...
Илиян Илиев™ - майстор
Не съм казвал никъде, че не плащат. Ако визираш темата с ценоразписите - друго имах предвид. Демек като погледне човек съотношението на цени към заплата и почва още повече да го гони носталгията.
Matchless - специалист
Картона и него ли на машинна мазилка?С турбозол ли е това?
Илиян Илиев™ - майстор
Кой картон?

Какво е турбозол?
Matchless - специалист
Снимка maz 003.JPG преградната стена например.Ами тук такова се ползва масово за машшинна мазилка.
Илиян Илиев™ - майстор
Това не е гипсокартон, а е касата на двойна плъзгаща се врата със скрито вграждане или там как е термина за този вид врати, които при отваряне влизат в стената.В тази къща няма гипсокартон изобщо. И по-принцип по други обекти картонаджиите винаги са минавали след нас.

Мазилката, която ползваме е на циментова основа и предполагам е подобна на този турбозол. За гипсова мазилка никой не иска и да чуе. Даже и за шпакловката трябва да убеждавам някои хора, че няма ядове въпреки че е на гипсова основа.
Matchless - специалист
За вратата ясно а стената в която влиза от какво е.Турбозола е гипс с кварцов пясък и още някакви имрегриращи съставки.И аз съм забелязал ,че масово хората нямат никакво доверие към гипса.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Малко мазилка и шпакловка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: