Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
masterval - майстор
Щом я показваш, значи си я харесваш, а това е мн. важно! Добра е. Подпирачката на мивката ми хареса - обикновено зад ботуша се вижда какво ли не. А тоалетната чиния с тиксо ли е залепена?
ronik - специалист
Дребус, за теб спама е разрешен само, ако покажеш втора снимка или в краен случай, ако намериш снимката от аватара на LazarGanev!
masterval написа:
Подпирачката на мивката ми хареса - обикновено зад ботуша се вижда какво ли не.А тоалетната чиния с тиксо ли е залепена?
:-D Това дето прилича на тиксо са летвички. Дигнал съм я докато сложа силикона. Него смятам да го слагам накрая, като се убедя, че всичко е наред и няма да се налага демонтаж на нещо. Всички отвори за мивката предварително ги изчислих да не се виждат от прав човек.
masterval - майстор
Цветово определено е много интересна, жалко че не може да я погледне човек изцяло. Сините ъгли при душа ми харесват. За силикона - мнения разни. Аз съм си измислил следното. Първо обмазвам ръбовете отлолу и я оставям да стегне. Чак след това я обръщам и монтирам винтовете, след това обмазвам изцяло. Просто мразя звука на чинията по плочките :-D
ronik - специалист
Твоят начин ми харесва, жалко че ме мързи да разкачам всичко, за да го направя така :). Добавих малко снимки от работния процес в първия пост. Не съм снимал много, защото след работа нямах голямо желание за банята, камо ли пък да снимам :) .
masterval - майстор
Още веднъж ще кажа, че ме кефи. Лъжа ли се или срещу синя входна врата има цветно пано с идентичен цвят и размер? Ако така е замислено, се питам, един средностатистически махмурлия дали ще може да напусне без чужда помощ или като нещастната Марийка от Кукуш ще живее 25 години в клозета? :wink:
ronik - специалист
:lol:
Няма такава опасност, вратата я няма още. Старата не я закачих, защото трябва да се реже. Не съм решил какъв цвят ще бъде новата. Даже се чудя дали да я направя обикновена оцветена или фурнир дъб. Един от ефектите на това подреждане е, че със светли цветове на мивката, тоалетната и зоната за къпане е по-лесно да се нацелят :-D .
masterval написа:
Щом я показваш, значи си я харесваш, а това е мн. важно!
И на мен общо взето ми харесва, но имам нужда и от друга гледна точка. Даже се надявах Emerald да направи анализ по нейния си брутален начин :) . Скоро ще напиша какво не ми харесва на тази баня.
Dansaver - специалист
Много ми харесва разчупването на цветовете и луничките. Браво и на тебе!
Дай някоя снимка на тавана!

Относно тефлона, ако навиваш само тефлон трябва много на дебело, аз затова си навивам малко кълчища и отгоре три,четири обиколки с тефлон.

Тия Хамерикански тръби на Нибко ми харесват, но ми се вижда туткава история поставянето им - аз лично още не съм ги пробвал.
vidrata - специален-специалист
Dansaver написа:
Относно тефлона, ако навиваш само тефлон трябва много на дебело, аз затова си навивам малко кълчища и отгоре три,четири обиколки с тефлон.
Колега обясни малко по-научно ако може, защо го правиш това нещо :? :? :? .
ronik - специалист
vidrata написа:
Dansaver написа:
Относно тефлона, ако навиваш само тефлон трябва много на дебело, аз затова си навивам малко кълчища и отгоре три,четири обиколки с тефлон.
Колега обясни малко по-научно ако може, защо го правиш това нещо :? :? :? .
И аз така направих с връзките, които капеха. Усуках си с кълчища, все едно само кълчища ще слагам и отгоре навих малко тефлонова лента да държи кълчищата да не се приплъзнат. Течовете спряха от първия път :thumbs: . Ако не се лъжа Дребус беше споменал за тоя начин. Едно от нещата, които не ми харесва е белият цвят на тавана. Подът е малко по-светъл нюанс от стените и това бяло стои някак си не на място. Мисля да го боядисам в нещо по-тъмно, но какъв цвят незнам.
vidrata - специален-специалист
Не искам да обиждам никого или да се правя на голямата работа ама калчищата"приплъзват" когато са навити неправилно.Инак щом ви кефи метода ползвайте го. :)

Тема "Поредната баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: