Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
ronik - специалист
От месец почти е готова, но не ми е на зор и не знам кога ще довърша малкото неща, които останаха(трябва нова врата и прозорци, лампа над огледалото, стойка за душа, закачалка и други дреболии), затова няма да отлагам повече и ще ви покажа какво съм направил. На този линк може да видите темата с проекта - Какво ще кажете за тази наредба на плочките?.
Снимките в пълен размер, както и още снимки на готовата баня може да видите тук - линк. Малко снимки от работния процес - линк. Ще съм ви благодарен, ако оставите коментари, а особено благодарен ще съм на критики, забележки, лични виждания за промени и допълнения към сегашното положение. Спама е разрешен :wink: .

Може би ще ви е интересно да направя една приблизителна равносметка за изграждането на банята. Ето моя аматьорски поглед върху това:
Площ - 6 кв. м.
Размери - 2 м. на 3 м.
Височина - 2,40 м.
Разход материали - над 2000 лв. (от груб строеж, без инсталации)
Време - общо около 200 часа ( 25% търсене на информация и материали, 25% възхищаване от свършената работа :) )
Оценка на материалите:
Фаянс и теракота 1 качество на KAI, серия уейви - разлика в размерите 1мм, почти на всяка плочка има един или няколко от посочените дефекти - драскотини, подутини и вдлъбнатини нетипични за релефа на серията, бели или черни точици запоени за глазурата. Оценката ми е - цветове много добри, якост добра, размери и визуално качество на покритието - зле.
Хром-никелов сифон - под всякаква критика! Разлика в страните 3 мм. (9/8.7 см.) Тия хора чували ли са за квадрат :shock:
Вар, пясък, цимент - супер.
Теракол на Боро - бива, като за пръв контакт с такова нещо.
Гипскартон на таван и съпътстващи материали - времето ще покаже, засега ми направи впечатление, че доста от пакетите с материали си останаха почти пълни за 6 кв. таван. Няма малки разфасовки!
Водопроводни тръби на Nibco , залепващи се с лепило и тръби с алуминиева вложка към бойлер - засега добре.
Удължители и нипели, (съжалявам, че не мога да посоча фирма) - само около 5мм резба за снаждане - зле.
Тефлонова лента - понякога колкото и дебело и правилно да се навие, пак сълзи и с времето не спира, както е при кълчищата - много зле!
Фугин Ceresit CE 33 (ocean)- при постоянно мокра фуга се образува бял мухъл!?! WTF :shock: Не е като цимента, явно има нужда от допълнително покритие.
Санитарен фаянс на Видима - без забелжки засега.
Накратко - голяма част от материалите, които изпозвах са със занижено качество, а технологиите са такива, че да те накарат заради едно нещо да купиш поне още 2.

Прикачен файл

7small.JPG
7small.JPG (10.79 KиБ) Видяна 9742 пъти

Прикачен файл

4small.JPG
4small.JPG (11.55 KиБ) Видяна 9742 пъти

Прикачен файл

2b.jpg
2b.jpg (66.12 KиБ) Видяна 9742 пъти

Прикачен файл

2a.jpg
2a.jpg (64.16 KиБ) Видяна 9742 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (65.9 KиБ) Видяна 9742 пъти
Последна промяна от ronik на пон мар 30, 2009 9:59 pm, променено общо 1 път.
ronik - специалист
----

Прикачен файл

speakerssmall.JPG
лява и дясна тонколона
speakerssmall.JPG (19.44 KиБ) Видяна 9743 пъти

Прикачен файл

spotlightyelow.jpg
жълта луна
spotlightyelow.jpg (61.43 KиБ) Видяна 9743 пъти

Прикачен файл

spotlightblue.jpg
синя луна
spotlightblue.jpg (55.13 KиБ) Видяна 9743 пъти

Прикачен файл

Изoбражeниe27.jpg
под
Изoбражeниe27.jpg (64.45 KиБ) Видяна 9743 пъти

Прикачен файл

Изoбражeниe25.jpg
под
Изoбражeниe25.jpg (66.63 KиБ) Видяна 9743 пъти
Spokoiniq - майстор
Всичко добре, ама защо остави изводите за бойлера толкова ниско?Хоризонтален не се събираше ли?
silllveto - Майсторица
Айде честита нова баня, със здраве да си я ползвате! :-D
Опростил си проекта, хубаво е станало.
За уплътняващата лепенка съм съгласна, калчища му е майката. :wink:
NRG7 - специалист
Според мен се е получило добре,но съм на мнение,че на бойлера мястото не е подходящо,а и изводите е добре да изолираш за по-сигурно. Инъче за фон цветовете са подбрани добре не е натрапчиво за окото. Упех!
Последна промяна от NRG7 на нед мар 29, 2009 9:25 pm, променено общо 3 пъти.
ronik - специалист
Spokoiniq написа:
Всичко добре, ама защо остави изводите за бойлера толкова ниско?Хоризонтален не се събираше ли?
Бойлера за тази баня беше купен още преди 12 години :lol: . Но така се стекоха нещата, чак сега му дойде времето. Точно до сегашните изводи има чупка от гипскартон, в която има тръба за канализация и още място за други тръби. След време смятам да преместя бойлера в избата и тръбите ще минат през там.
miro_dim - напреднал
какви са тия връзки на бойлера , меки ли са?
silllveto - Майсторица
Доколкото виждам тръбите са ПВЦ. То верно, че бойлера разваля визията на банята, ама мястото според мен му е там - не може да го сложиш нито при душа, нито при мивката, нито над тоалетната.
А тва с музиката е мания :thumbs:
Последна промяна от silllveto на пон мар 30, 2009 12:01 am, променено общо 1 път.
NRG7 - специалист
Значи вместо да го местиш в избата вземи го запрати към терасата(ако е слънчева) така ще пестиш и ток... :-D

silllviya: То верно, че бойлера разваля визията на банята, ама мястото според мен му е там - не може да го сложиш нито при душа, нито при мивката.

Ама,че самопротиворечив коментар...:lol:

ronik,дръж си бойлера там пък нищо,че разваля визията на банята ти... :-D
ronik написа:
Спама е разрешен :wink: .
Е имаш го :up: ... :cool:
emil_v r - майстор
Хубава е станала банята , доста. Подреждането- интересно .

Тия маркучи на бойлерът може да се скрият поне с две П- лайсни с цвят като плочките .
Ако вложиш малко труд , може да смениш само 2 плочки и да се изместят изводите нагоре .
Изглежда разправия , но е лесно всъщност , правим го постоянно .
Подобна операция даже струва точно 100лв. :-D

Тема "Поредната баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: