Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
emergency_bg - специалист
Здравейте, вчера открих сайта и съм заинтригуван от професионалните мнения, мисля че този сай е точно това което търсим.
В момента с приятелката ми сме в процес на придобиване на ново жилище и предстои големият ремонт. Жилището е панелно, за ваше улеснение прилагам план:

http://images12.snimka.bg/001667280.jpg

Основно искаме да преградим големият хол, който е почте 7 метра дълъг. Дали за целта най подходящо е да използваме ПВЦ или ал. дограма с големи прозорци, който да облепим с фолио, за да се запази част от светлината, тъй като вътрешната стая остава без прозорци?
Освен това ще вкарваме терасата на кухнята, както и основен ремонт на банята.
Смятате ли за подходящо поставяне на камина с водна риза в такъв апартамент?
Всяка помощ с идеи и съответно цени ще ни бъде от полза. Предварително благодаря и успех на всички!

Прикачен файл

001667280.jpg
001667280.jpg (15.74 KиБ) Видяна 23158 пъти
velsi - Почетен майстор
Визуално преграждане ли се търси или напълно обособяване на помещенията?
emergency_bg - специалист
напълно обособяване с максималнен приток на светлина
velsi - Почетен майстор
С алуминиеви профили разбира се, че може да стане. По-тарикатско решение ми се струва обаче със стъклени тухли.
emergency_bg - специалист
а нещо за цени можете ли да кажете - за алуминиевите профили и стъклените тухли. разстояние е около 3,8.
velsi - Почетен майстор
emergency_bg написа:
а нещо за цени можете ли да кажете - за алуминиевите профили и стъклените тухли. разстояние е около 3,8.
За алуминий мога да ти кажа някаква приблизителна цена, но трябва да знам как точно си го представяш да изглежда и всички размери. Защото се смята на линеен метър. Драсни някаква скица. За тухлите не знам.
ARTU - специалист
И аз имам подобен проблем, но засега конкретно съм се спрял на това решение:

Изображение

Без бокса, разбира се :)
emergency_bg - специалист
благодаря ви за мненията, някои може ли да даде снимки със големи прозорци с ПВЦ или ал.профил и с плъзгаща врата
dildes - специалист
Ейййй това е кат моя апартамент :lol: . Сега ще ти кажа как го направих аз. Първо кухнята стана спалня. Балкона на малката стая стана кухня, а стаята всекидневна /трапезария/. Светлата част на хола заедно с балкона детска, а вътрешната тъмна част - хол. Преградихме го с частична стена от газобетон. Довечера ще се опитам да кача снимки. Отоплението - климатици :-D
Но по-добрият вариант според мен е холът да стане кухня с трапезария и хол /има такива решения в нета има много снимки/, малката стая заедно с балкона да ви е детска, а кухнята спалня. Успех :wink:
Има още едно решение ама има много къртене :-D
Да преградите светлата страна на хола изцяло със стена и врата за детска стая. А да изкъртите преход в стената свързваща тъмната страна на хола и малката стая /да се оформи като отвор със свод/ и ще се получи подобно помещение кухня-трапезария-дневна. :-D

Тема "преграждане на голям хол и основен ремонт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: