• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
papogai - специалист
Моля дайте съвет как се прави драскана мазилка със какви материали инстроменти снимки всичко подробно за начинаещи .
Полезна информация:
Разгледайте майстори и фирми за драскана мазилка от цялата страна Професионалисти за боядисване с латекс Заявете проект и сравнете цени напълно безплатно
PLOCHKATABG - специалист
papogai написа:
Моля дайте съвет как се прави драскана мазилка със какви материали инстроменти снимки всичко подробно за начинаещи .
Драскана мазилка се нанася с метална(неръждаема стомана),актуално когато мазилката е бяла. Според едрината на камъчетата ще се получат и каналчетата, самата разходна норма и дебелина на мазилката.
Преди да се положи мазилката трябва да се сложи грунд и то с цвят на самата мазилка. Повечето производители си дават и цветен грунд, който спомага за не прозирането на самата мазилка, почти винаги има много фини остатъци без материал и при това положение остават фини различия в цвета, цветния грунд помага, не само като основа на мазилката.
Винаги трябва да се спазва пропорция на водата която се добавя, ако е купена суха такава, защото се получават различни нюанси в последствие.
След като е нанесена, според времето се изчаква около половин час, не трябва да лепне на пипане, но и не трябва да пресъхва, времето на пресъхване от това на лепкането е кратко, не трябва да се изпуска. С пластмасова маламашка, или полиеретан, се започват движения, или кръгови или нагоре надолу, накъдето се движи пердашката на там ще са насочени и линиите. За по едра структура се използва пердашка от пенополестирен(стиропор), дърво, като от време на време пердашката се мокри, особено на позасъхнали участъци.
Една стена винаги трябва да се довършва цялата, защото новото полагане-снадка ще се забелязва. Ако все пак се налага прекъсване, е добре да се сложи хартиена лепенка, за най правилно прекъсване на края на мазилката.
Почвай винаги от най невиждащото се място, докато свикне ръката със задачата и.
Leon - специалист
Това е професионално!

:prost:
Делян - специалист
Браво Плочката, много полезна информация :gott: Само не разбрах тази хартиена лепенка как точно се процедира с нея...
Алксандър Марков - специалист
Здравейте,
предстои ми да положа драскана мазилка на една стеничка 2.5м на 2м. която в момента е на фибран.
Чувал съм че преди мазилката трябва да се шпаклова с полагане на мрежа.
Въпросът ми е прави ли се втора шпакловка след първата с мрежата или директно се приминава към драната мазилка(грундиране преди нея естествено)?
шоп - майстор
чет юли 12, 2018 2:14 pmАлксандър Марков написа:

Въпросът ми е прави ли се втора шпакловка след първата с мрежата или директно се приминава към драната мазилка(грундиране преди нея естествено)?
Много е желателно.
То за 5м2 и три ръце да положиш няма да сгрешиш.
Поздрави!
Алксандър Марков - специалист
О.К.
стори ми се излишно, но явно такава е технологията.

Някой да препоръча подобен вид читава мазилка, която не е мега цифромания и може да се тонира и да се намери в стандартен магазин практикер и така нататък.....?
lov - майстор
Първо се прави шпакловка на гребен върху фибрана. Поставя се мрежата отгоре и само леко се притиска колкото да се залепи и приглади. Желателно е чак на другия като стегне и изсъхне да се положи втория слой от шпакловката който да запълни останалите каналчета от гребена. Така мрежата остава в средата на шпакловката. Някои се правят на специалисти и втория слой го правят на дебело така че после направо да положат и релефния слой но от личен опит не се получава добре. Не съм майстор ама това дето го виждам не ми харесва та си трябва трета ръка и чак тогава структурната мазилка.
Алксандър Марков - специалист
Решил съм първата и втората ръка да ги правя през ден и то привечер, че иначе на припек - ужас.
Понеже фибрана за момента е само залепен(на гребен), съм приготвил винтове и шайби с които да го хващам, но си мисля да го хвана заедно със мрежата, т.е. шпакловам с мержата и тогава слагам винтовете с шайбите.
Как мислите?
(п.с. отдолу е гипскартон, затова винтове с шайби)
шоп - майстор
Според моето скромно мнение фиксирай фибрана преди полагането на мрежа и шпакловка.

Едва ли ще използваш неръждаеми винтове и шайби?

Виждал съм няколко обекта с положена изолация върху ОСБ :idea:
Ми ръждата избива след 2-3 години, защото слой мазилка с дебелина 1,5мм не може да предпази от окисление крепежен елемент от черен метал поцинкован или оксидиран повръхностно.
Успхи!
  • 1
  • 2

Тема "съвет как се прави драскана мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: