• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте и от мен. След като преди известно време честичко опирах до този сайт и съветите които всички давате в него, сега е време да ви покажа какво успях да направя.

Това е тавански етаж на стара къща.
Тъй като не се занимавам в сверата на строителството - с мого усиля, четене по форумите и малко ноу-хау от приятели успях да създам тази малка спалня. Към нея се оформи коридор и трябваше да се направи и стълбището, за да не стои като кръпка.

Надявам се това да е пример и за други надъхани пишман майстори :) , които искат да реализират своите проекти.

http://picasaweb.google.bg/110011205693 ... 91/rPyVIL#

Прикачен файл

P7200022.JPG
P7200022.JPG (131.46 KиБ) Видяна 8270 пъти
mien - специалист
Браво,много готино,перфектно изпълнение.


Ма тез трабички,неможаха ли да са зад картона...
Spokoiniq - майстор
За тавански помещения с дървена конструкция изискването е за GKF, а не водоустойчив, и ЕPS-а за изолация горе също не е по изискванията за пожаробезопасност.За тръбите колегата вече каза.Къща ли е или?
шоп - майстор
Браво!!!
Ако наистина не си си се занимавал с ремонти и това ти е една от първите работи си се справил блестящо.
Виждам, че се справяш с много неща. конструкции, гипскартон, изолация, замазка, боядисване, паркет, парно...
Харесва ми и двойната изолация от стиропор и камена вата.

И мен ме дразнят откритите тръби, но не е болка за умиране. Могли са да минат в замазката или зад кипскартона.

Мога ли да попитам с какво импрегнираш старите греди на покрива? Това черното.
Относно т.нар. тръби, едната я скрих зад гипскартона и направих стъпалата със осветлението, но все пак говорим за малка площ. Сега около тръбата, която се вижда и носи покривната греда има малко гардеробче във високата част и шкафове във ниската.
Ако бях скрил тръбата, гардероба щеше да ми затваря пътечката пред спалнята.
Това е положението, при оскъдно количество пространство всеки сантим е важен :)

Относно гредите - това е прегоряло двигателно масло - цапа, но върши чудна работа.
Dansaver - специалист
Спалнята е супер, за изолацията и тръбите има забележки, но фитингите на тия маркучи не е желателно да се крият, че не се знае кога ще прокапят.
Е как е усещането когато си си направил всичко сам, пък било и то с грешки и кусури?
И аз сега ремонтирам тавана на един приятел и мисля да използвам отработено масло, досега не съм пробвал.
:) Благодаря!

Мога да ти кажа че чувството е невероятно. Вече почти година спя като къпан в тази спалня :)
Друго интересно е скритото осветление, което мислех че няма да използваме. Сега мога да го препоръчам на всеки - толкова приятна и успокояваща светлина, че другото осветление почти не влиза в употреба.
шоп - майстор
Dansaver
може и да си прав за фитингите, но аз лично когато прокарвам тръби за парно или водопровод в замазката е само тръба. Фитинга е под радиатора. Но... имам и една баня правена от мен ( личната ми) на която се учих навремето когато излезаха тези фитинги и сигурно има 30 фитинга в замазката. За 15 ина години родителите ми, които живеят под мен още на са пропищали, че им е овлажнен тавана:-)

obadabul,
много си прав за скритото осветление. Особено за спалня
е много подходящо.
sasooooooooo - "специалист"
Радва окото и осветлението е на място :)
Най-накрая разбрах за кои тръби говорите :lol:
Мога да ви кажа, че до такава степен съм свикнал с тях, че доскоро се чудех на кое точно казвате "открити тръби" :)
В момента от мебелировката, единственото парче тръба, което се вижда е едно ъгълче.

Когато стигнах до парното се вижда, че стаята беше почти привършена. Тогава установих, че не мога да изведа парното за коридора от банята. Затова се наложи да ги извъртя през цялата стая за да ги вкарам в коридора.

P.S. Тъй като правех ремонта по нощите след работа, накрая до такава степен исках всичко да свърши, че не съм се и замислял да крия тръбите за парното. :)
  • 1
  • 2

Тема "Малко проектче за спалня на тавана" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: