Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Ivo_Dinkov - специалист
Всичко започна след като с жената постигнахме консенсус по споровете ново/старо строителство, за/против 2- рия етаж, за/против преходните апартаменти. По щастливо стечение на обстоятелствата намерихме нещо, което донякъде се вписваше в изискванията ни, надскачаше ценовия ни таван и се оказа в съседния вход на блока, в който живеех от 6 години.
Като го купихме изглеждаше така:

Изображение
Изображение

Плана-цък.

И се започна :?

Трябваше да се пипа много внимателно при махането на касите на вратите на хола и вкарването на тръбите на парното в стените и пода, понеже две от тези, по които имаше интервенции, са носещи. Запазихме всички носещи арматури, наложи се едните тръби да се показват на 10 см от тавана, за да не повредим трегера, който се оказа точно там. С малко фантазия, се сдобихме със симпатичен 'куфар', под който ще сложа климатика и нестандартен свод в коридора :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
solo5 - майстор
здрава работа е паднала :-D
ако можеш да сумираш колко лв ти излезе грубата работа ше ми е интерсно :roll:
Ivo_Dinkov - специалист
И така- нови хоризонтални и вертикални щрангове на ВиК- то, които ми бяха наследство от започнатия от предишния собственик ремонт, нова електро инсталация, окабеляване за СОТ, телефон, кабелна и нет, нова дограма, преместена тоалетна в банята, която бързо възстанових (беше ремонтирана от предишния собственик и имах същите плочки). Измазани стени, тавани и грундирано всичко с една ръка бял латекс.
след малко мъдруване, се уверих, че банята не ми харесва и ще я правя на пролет с цветове, които ми харесват, важното беше, че сега вече е готова и използваема.
Продължаваме с настилки, боя и поръчване на мебели, врати.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ivo_Dinkov - специалист
Кухнята стана готова, почти цялото обзавеждане на спалнята- също. Чакаме гардероба и вратите. Предстои смяна на входната врата, още малко мебели в кухнята, портманто, гардероби в коридора...

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
mariayn - специалист
Браво ако си го направил сам .Много ми хареса
Ivo_Dinkov - специалист
Не съм сам, боята навсякъде и тапетите са мое дело и на жената.
Както и разните идеи :lol:
Всеки квадратен сантиметър се мъчим да използваме пълноценно- сега се убедихме, че трябва да минем на вариант с кухненски ъгъл, понеже и диван, и маса с 4 стола няма да можем да сложим нормално във всекидневната. Но пък ми казаха, че диван на 47- 50 см височина не е проблем да ми направят (доста по- стилно е от кухненски ъгъл).
Това проектираме сега, както и портмантото, и гардеробите за коридора.
Остъкляването на терасата, климатика и външната изолация ги оставихме за на пролет.
Само на 30 съм, но след като почнах този ремонт, вече ми се появиха първите бели косми :lol:
Факт е, че и от форума получих помощ като с намирането на коша за кухнята, например :wink:
solo5 - майстор
Супер е :2thumbs:
Много харесвам тапети :roll:
stenmark - специалист
Всичко е много добре,страшно много работа си свършил и парички похарчил.Само едно нещо неми хареса и това е пердето в спалнята/с кое се вързва?/но важното на вас да се харесва!
Ivo_Dinkov - специалист
Хихи- пердетата не са готови :respekt: , тези са стари и целта е по- скоро да не ставам неволно ексхибиционист и да не събираме войаорите под прозореца ни :lol:
Корниза в спанята ми скъси живота- хванах конзолите за стената, която е тухлена, но се оказа, че момчетата, които са сменяли дограмата са поразкъртили в единия край и са запълнили с пяна. Нито един от трите дюбела 12- ки не хвана. Добре, че имах доста от тапетите, та спасихме положението.
Ще са доста по- къси планираните пердета- само леко ще застъпват радиатора, плътното ще е тъмно, а тънкото- бяло с мотиви от червени и сиви квадратчета, много ефектна е комбинацията. Само да докарат от този модел, че го видяхме само като мостра изложен.
Микровълновата също ще бъде сменена, входната врата няма да е тази също.
kernel_daemon - помощник
Колко време ти отне ремонта? И сам ли го прави или вика майстори :)

Тема "Преобразяване на 2-стаен ЕПК в 3-стаен. Все още в развитие." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: