• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
audibs - напреднал
Здравейте бих искал да чуя вашите мнения за обзавеждането на апартамента от скицата която прилагам.Жилището е почти привършено,но все още има възможност за леки корекции.Ще се радвам на всякакви идеи.Значи площта е 68кв.м. ще живеем за начало аз и жена ми,а после и дай боже дечица.На 3ти жилищен етаж е ново тухлено строителство.По проект трябваше да бъде голям хол с кухненски бокс и трапезария,и спалня,и две тераси.Аз го промених на детска ,спалня,хол с трапезария и бокс и една тераса.Какво обзавеждане и как да го разположа?

Прикачен файл

скица2.jpg
скица2.jpg (81.99 KиБ) Видяна 9167 пъти
Emerald - модератор
Не искаш никакви промени в разпределението ли вече?
audibs - напреднал
Ами все още я няма само преградната стена между спалнята и детската,друго всичко е фиксирано,но ако имаш идея сподели я пък ще видим!
Emerald - модератор
Принципно цялото разпределение има нужда от преработка, но чупката в хола и входа в спалнята...като че най-неудачната част. :? Защо? :shock:
audibs - напреднал
ами просто терасата е вкарана към хола и има носеща колона,затова се получава чупката и остава място за вграден гардероб в спалнята.А не искам вратата за спалнята да ми е в средата на хола затова е в чупката.Друг вариант е вратата да е детската,но не искам да си ходя в спалнята през детската.Любопитно ми е какво да сложа в банята(представям си от входа в дясно тоалетна чиния,след нея стена,зад която да се обособи кът за къпъне и мивката срещу вратата.Бойлера е 100л вертикален май ще е в дясно над тоалетната чиния(свързан е към слънчевата ми инсталация)
Emerald - модератор
Мисля, че ти направих симпатично разположение, но би ли уточнил моля...прозореца на спалнята не ми е много ясен...Има един голям отляво и един към страната на детската ли? :?
Колко е голяма засечката останала от балкона по горната страна и какво е разстоянието между стеничката от балкона и прозореца?

Напиши също колко е широк коридора!

Ще нахвърлям на чисто и ще ти сканирам.
audibs - напреднал
Emerald написа:
Мисля, че ти направих симпатично разположение, но би ли уточнил моля...прозореца на спалнята не ми е много ясен...Има един голям отляво и един към страната на детската ли? :?
Колко е голяма засечката останала от балкона по горната страна и какво е разстоянието между стеничката от балкона и прозореца?

Напиши също колко е широк коридора!

Ще нахвърлям на чисто и ще ти сканирам.
Благодаря ти за активността.Значи спалнята има прозорец към терасата,който е към 90см(приблизително) и голям прозорец на север към улицата(забравих да уточня че апартамента е ъглов терасата гледа на запад,а прозореца на спалнята на север).Терасата е дълга 4м и широка само 90см.Детската и спалнята мисля да ги разделя със стена от газобетон(10см) или гипсокартон с вата.Това за засечката не го разбрах?Коридора ми е 1.4м широк и понеже няма място в кухненския бокс избих стената му за да вградя хладилника,който ще излезе в коридора и ще го прикрия с тънка стеничка от гипсокартон.
Emerald - модератор
Имаш възможност за голяма кухня и вграден гардероб в антрето и за още доста екстри ако си пораздвижил малко нещата. Ще ти сканирам схемичките по-късно. Истински се забавлявах с твоя апартамент. :-D
audibs - напреднал
Благодаря за отделеното внимание,ще чакам да видя схените,които си приготвил.Само да вметна че на строителя почти му писна от моите прищевки и идеи!Да те помоля за линк към някоя програма за дизайн и оформление на апартамента.(имам 2,но са само за кухня и баня)
Emerald - модератор
Не мога да ти посъветвам никакви малки програми. Отвратителни са- аз не ги харесвам. Професионалисти работят с автокад, архикад и 3 DMax. Но както виждаш аз не ползвам нищо -с молива ми е по-лесно да мисля. :lol: Често става мазало, но така виждам до някъде и хода на мислите си. :)

На строителя ти може да му е писнало, но това което си намислил е ужасно. :?

Значи...ще ти пусна една схемичка, а втория вариант, който е по-изгоден от гледна точка на площ, по-декоративен, но и изисква повечко работа, ще ти сканирам черновата си защото нямам сили да го прерисувам на бяло. :razz: Малко ще извиняваш за мазаницата :lol: , но ще видиш добре идеята.
  • 1
  • 2

Тема "съвет за обзавеждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: