• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
nihonjin - специалист
Ако направите под съществуващата греда нова в магазина и след това изкъртите няма проблем. Може да стане лесно със стоманена двойно Т греда.
новодомец написа:
По-горе съм го написала,първи жилищен етаж под нас магазин.
новодомец - напреднал
Защо оставам с горчивото чувство, че се забавлявте за моя сметка.Когато човек не знае пита,никой не се е родил научен,и нима този форум не е за обмяна на опит и за взаймопомощ.
ribnikolaevi - майстор
Виж сега, питаше за конструктор, намери си един (аз). Твоят трябва вече да си вдига телефона, но това е друга бира.
Та, по темата: Сигурно може да се резне, но вероятното решение ще ти се види толкова скъпо и с толкова обем работа, че ще се откажеш, отсега ти го казвам.
Все пак, дай някакви снимки, скици, ако искаш да помагам. Като за начало дай къде са двете колони, които подпират въпросната обратна греда. Разстоянието между тези две колони. Какво има между тях? Готов ли си да си платиш за това удоволствие (като резнеш гредата, за да има кой да носи ще трябва заместваща конструкция, което няма да е е ветино като изпълнение, да не кажа скъпо и ще отнеме време).
Ще ти трябва ли заверка в общината?
За да не остана криворазбран, парите ще ти трябват за СМР-тата. Съветите ще ти ги дам безплатно в духа на форума. А аз със СМР не се занимавам. То и моите няма кой да направи като хората, но това е вече трета бира.
новодомец - напреднал
Благодаря,но както съм написала искахме съвета за празничните дни.Да свързахме се с нашият човек.По-горният ми пост бе провокиран от господинът, който ме съветва да изгоря юргана заради бълхата.Вероятно сте прочели, че става въпрос за отваряне на врата,така че не си заслужават нервите, главоболията и средствата които предстоят при блъскането на колоната.Благодаря, на всички които имаха желание да помогнат.
ЧефоС - специалист
Тая сграда има ли проект? Ако има, погледни го - вътре трябва да си казва всичко. :?

И, щом не пишеш от къде си, да предполагаме ли, че си от София? :lol:
ArturDent - Почти Безобиден
новодомец написа:
Защо оставам с горчивото чувство, че се забавлявте за моя сметка.
Имаш такова чувство, защото никой не ти каза какво е обратна греда.
Значи обикновената греда, де'т му викат трегер, пази плочата да не падне, като я подпира отдолу.
Обратната греда пази плочата като я "дърпа" нагоре.
Ясно ли е вече, защо не можеш да я махнеш?
ribnikolaevi - майстор
Човекът бърка греда с колона, ти му казваш какво е обратна и права греда :lol:
Все пак добре че не си спука плочата, за да разбере какво е :-D
  • 1
  • 2

Тема "Има ли инженер конструктор във форума?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: